[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Sława i bogactwo nie zawsze są wyznacznikiem sukcesu

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Być może na świecie jest coś znacznie większego, niż sześciocyfrowa pensja lub kilka milionów followersów na Instagramie. Ten głębszy sens objawia się w prostocie bycia człowiekiem, niesieniu na co dzień pomocy innym ludziom, jak i światu, w którym żyjesz.

 

Czym jest sukces?
Powszechnie społeczeństwo definiuje sukces w kilku następujących krokach: pójść na studia, znaleźć pracę, zdobywać doświadczenie zawodowe, zostać kierownikiem, menadżerem, a najlepiej szefem, kupić dom i samochód, założyć rodzinę, itd. Jednak spora liczba ludzi – często składająca się z samozwańczych artystów, pisarzy, muzyków i różnego rodzaju kreatywnych przedsiębiorców – realizuje swoje cele w bardziej okrężny, nietypowy sposób.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Wsłuchiwanie się w nasz własny wewnętrzny głos, a nie to, co narzuca nam społeczeństwo, błagające nas o przestrzeganie zalecanej, typowej serii wydarzeń życiowych, jest trudne. Wymaga to od nas wysiłku, ale jeszcze większy wysiłek musimy podjąć, aby szukać rady w małym, spokojnym głosie, drzemiącym wewnątrz nas, który odzwierciedla wolę oraz intencje naszego prawdziwego ja.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Sława i pieniądze = sukces?

Wymarzona praca jednej osoby może być koszmarem dla kogoś innego, niezależnie od tego, czy ukończyła studia licencjackie, magisterskie czy uzyskała tytuł doktora. Konkretna ścieżka kariery może wyglądać atrakcyjnie na papierze pod względem wynagrodzenia oraz symboliki statusu, ale być niespełnionym obrazem i brakiem satysfakcji w rzeczywistości dla osoby, która ją wykonuje.

Być może Paramahansa Jogananda miał rację, mówiąc, że „Znaczenie sukcesu można zmierzyć jedynie na podstawie poziomu, w jakim Twój wewnętrzny spokój i kontrola umysłowa pozwalają Ci być szczęśliwym, niezależnie od panujących okoliczności. To – podkreśla Jogananda – jest prawdziwym sukcesem.” Ta różnica między zewnętrznymi symbolami sukcesu a wewnętrznym zadowoleniem wydaje się kluczem do zrozumienia, gdzie leży sekret wiodący do osiągnięcia prawdziwego sukcesu.

 

W czym tkwi sekret sukcesu?
Im bardziej jesteś aktywnie zaangażowany w pracę, którą kochasz, tym większy sukces odniesiesz i najprawdopodobniej osiągniesz go właśnie dzięki pasji, która w Tobie płonie. Kochaj to, co robisz, aby osiągnąć maksymalny potencjał swoich możliwości, ponieważ to właśnie to zjawisko nazywane jest powszechnie sukcesem.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Skoncentruj swoją uwagę na małych, poszczególnych krokach, a nie na samym celu. Wiele osób może powiedzieć, że łatwiej zrobić, trudniej wykonać. Zdecydowanie w takim działaniu pomaga mieć zdrową samoocenę; w procesie dążenia do swoich celów nie zapomnij o znaczeniu zdrowia psychicznego i emocjonalnego. To właśnie harmonia na wszystkich polach życia pozwala nam osiągać najwyższe rezultaty.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz