[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Spokój ducha miarą sukcesu

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Spokój to korelacja stanu umysłu, ducha i ciała. O wiele łatwiej jest osiągnąć spokojny stan podobny do Zen, kiedy nasz świat zewnętrzny jest spójny ze stanem świata przeżyć wewnętrznych.

 

Spokój umysłu miarą sukcesu

Bez względu na to, jaki jest nasz cel, umiejętność doceniania pojedynczych chwil na drodze do sukcesu sprawi, że będziemy mogli w pełni cieszyć się życiem. Właśnie dlatego mówi się, że to nie sam cel jest najważniejszym punktem na naszej mapie życia, ale sama droga w dążeniu do niego.

Pomyśl o tym: jeśli całą naszą energię włożymy w osiąganie konkretnych celów, zamiast doceniać wszystkie chwile po drodze, ile będziemy się cieszyć w życiu, kiedy w końcu dotrzemy do naszych ostatnich chwil?

Nie oznacza to, że nie powinniśmy dążyć do naszych marzeń; tylko że powinniśmy dążyć do pokoju, niezależnie od tego, czy osiągamy każdy cel, czy nie.

 

Czym jest spokój ducha? 7 definicji
  1. Spokojnym umysłem, który nie jest poruszony i zaniepokojony tym, co ludzie mówią lub robią.
  2. Oznacza również to, że nie należy brać rzeczy oraz życia zbyt na poważnie.
  3. Oznacza kontrolę nad swoimi myślami i możliwość decydowania, które myśli wpuścić do swojego umysłu, a które odrzucić.
  4. Możesz mieć spokój ducha, gdy nie masz zmartwień, obaw i jednocześnie nic nie niepokoi Twojego umysłu.
  5. Uczucie spokoju daje Ci radość i przynosi szczęście.
  6. Kiedy twoje relacje są w harmonii, istnieje równocześnie spokój ducha.
  7. Wyeliminowanie stresu z życia sprawia, że Twój umysł jest spokojny i wyciszony.

 

Spokój umysłu w życiu codziennym

Spokój nie zawsze jest wynikiem jakiejś sytuacji zewnętrznej, tak samo, jak nie zależy tylko od bezpieczeństwa fizycznego, finansowego lub materialnego. Jeśli zależy od warunków zewnętrznych, może przychodzić i odchodzić w zależności od tego, co dzieje się w życiu.

Wewnętrznego spokoju można doświadczyć niezależnie od warunków zewnętrznych, ale wymaga to pewnego treningu. Jest to umiejętność, którą można rozwijać i czerpać z niej radość w życiu codziennym, a obejmuje ona wykonywanie określonych ćwiczeń i medytacji oraz zmianę nastawienia. Ten trening uspokaja niepokój umysłu i nieustanny ruch myśli w umyśle.

Jeśli chciałbyś rozwijać w sobie tą umiejętność, ale nie wiesz od czego zacząć, z chęcią pomogę Ci znaleźć kierunek na Twojej własnej życiowej drodze do pogłębiania spokoju ducha. Możesz wysłać wiadomość bezpośrednio poprzez zakładkę Kontakt na mojej stronie lub zadzwonić pod numer +48 (22) 211-8790 (Polska) / +1 (224) 523-5196 (USA).

 

„Chociaż zewnętrzne zdarzenia mogą być trudne, kluczem do naszego szczęścia jest sposób, w jaki reaguje na nie nasz umysł.”
– Jack Kornfield

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz