[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności.
– Oscar Wilde

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Określenie własnego celu może wydawać się pozornie łatwe, jednak jego prawdziwa definicja opiera się na przemyślanym planie, motywacji i odpowiednio dobranej strategii.

 

Wstępna analiza

Co masz i z czego jesteś dumny w swoim życiu? Co chciałbyś pozostawić takim, jakim jest, a co zmienić? Czy są to niekorzystne nawyki, a może niesatysfakcjonująca praca?

Jedno jest pewne – każdy cel potrzebuje odpowiedniej strategii, a kluczem do osiągnięcia sukcesu jest dyscyplina. Jeśli już jesteś świadomy swoich priorytetów i jasno określiłeś cele, czas na opracowanie planu, który pomoże Ci osiągnąć wymarzone rezultaty.

Z pomocą przychodzi life coaching, który oferuje narzędzie do zarządzania osobistym sukcesem. Siatka celów pozwoli Ci zdefiniować Twój życiowy cel i na podstawie dokładnej analizy opracować odpowiednio dobraną strategię.

 

zdefiniuj swój cel

Aby jasno określić priorytety i uzyskać klarowny obraz sytuacji, w której się znajdujemy, potrzebujemy chwili refleksji, kartki papieru, ołówka lub długopisu. Kartkę dzielimy na cztery części, a następnie uzupełniamy każde pole.

  1. Co mam – świadomość swoich mocnych stron pozwoli nam uzyskać rzeczywisty obraz naszych możliwości oraz pogłębić pewność siebie. W tym miejscu wypisujemy wiedzę, doświadczenie, umiejętności, itp.
  2. Co mam, a co wolałbym zmienić – nie ma ludzi bez wad, tak jak nie ma dwóch idealnych połówek jabłka. W życiu, tak jak i w przyrodzie, musi być zachowana równowaga. Na szczęście w wielu przypadkach można pracować nad tym, co nas nie satysfakcjonuje. Takim przykładem mogą być negatywne nawyki, przekonania, obowiązki, przez które czujemy, że blokują nam dojście do określonego celu.
  3. Czego nie mam teraz, a co chciałbym mieć w przyszłości – motywacja to potężna siła, która jest paliwem napędowym w dążeniu do realizacji własnych pragnień. W tym miejscu wpisujemy to wszystko, co nas motywuje i do czego aspirujemy – umiejętności, których chcemy się nauczyć oraz nawyki, które pozwolą nam się zbliżyć do osiągnięcia życiowego sukcesu.
  4. Czego nie mam i nie chcę mieć – pozostałe miejsce uzupełniamy obawami, wydarzeniami, rzeczami, które nie chcielibyśmy spotkać na naszej drodze. Ich zapisanie pozwala na ocenienie ryzyka potencjalnej konfrontacji, jaka może spotkać nas na drodze po życie i zdrowie pełne sukcesu.

 

Nie liczy się, ile razy upadniemy, ale naszą wartość i siłę definiuje to, czy będziemy potrafili się podnieść i walczyć dalej o uśpione przez lata marzenia…

[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz