[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak radzić sobie ze świątecznym stresem? 5 wskazówek

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Święta tuż, tuż. Czas refleksji i spotkań z najbliższymi, ale także czas zmartwień i świątecznego stresu. Tegoroczne święta to tak naprawdę okres mieszanych uczuć, szczególnie że rok 2020 dobiega końca, a był on dla wszystkich inny, niż zwykle… 

 

Dlatego dzisiaj chciałabym podzielić się 5 potężnymi i ponadczasowymi wskazówkami, które pomogą Ci uczynić nadchodzące Święta – a także rok 2021 – bardziej spokojnymi i radosnymi.

 

Jak radzić sobie ze świątecznym stresem? 5 wskazówek

1. Zwolnij

Po pierwsze, zwolnij. Nawet jeśli może Ci się to wydawać głupie, a Ty musisz się do tego zmuszać. Spowolnij swój umysł i ciało. Niech Twoje ruchy staną się wolniejsze, pełne głębi i znaczenia. Bądź świadomy każdego działania, jakie podejmujesz.

Ze spokojem obserwuj otaczające Cię wydarzenia i świat. Bądź tu i teraz – skup się na robieniu tylko jednej rzeczy naraz. Zwalniając, czyli będąc obecnym w chili teraźniejszej i nie skupiając się na wielu rzeczach naraz, Twoje ciało i umysł zaczynają się relaksować. Spróbuj, to naprawdę działa!

 

2. Zamiast skupiać się na dążeniu do perfekcji, doceniaj małe rzeczy

Codzienne szczęście polega w dużej mierze na docenieniu małych rzeczy. Jeśli pozwalasz sobie tylko na bycie szczęśliwym w sytuacjach, kiedy osiągasz jakiś cel, zamiast celebrować najdrobniejsze przyjemności dnia codziennego, w rzeczywistości odbierasz sobie większość okazji do radości w Twoim życiu.

Spróbuj poświęcić dwie minuty na znalezienie dwóch rzeczy, za które możesz być wdzięczny. Jeśli potrzebujesz kilku sugestii, oto przykłady, które mogą stać się powodem do radości w tym świątecznym czasie: smaczne jedzenie; zdrowie; rodzina i przyjaciele; ciepły dom, gdy za oknem pada śnieg i wieje zimny wiatr. To na pewno nie są powody do stresu, wręcz przeciwnie – ładują pozytywną energią i poprawiają nasz nastrój!

 

3. Okaż komuś trochę radości

Może to brzmieć jak pusty frazes, ale z pewnością działa. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie szczęścia jest po prostu uszczęśliwianie innych.

Kiedy uszczęśliwiasz kogoś innego, możesz to wyczuć, zobaczyć, poczuć i usłyszeć, a to radosne uczucie wraca do ciebie. A ponieważ prawo wzajemności jest mocne, jest jeszcze jedna korzyść: ludzie będą chcieli Ci się odwdzięczyć. W ten sposób każdy z was wciąż buduje w górę spiralę pozytywnego nastawienia, pomagania, rozweselania, wysłuchania i wsparcia, które są nieocenione w dzisiejszym świecie.

 

4. Skoncentruj się na tym, co najcenniejsze

Zamiast skupiać się na wielu rzeczach, skup się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze i najbardziej wartościowe. Jeśli wciąż nie kupiłeś jeszcze prezentów świątecznych, zamiast rozdawać wiele drogich rzeczy, lepiej będzie dać jedną rzecz, która sprawi prawdziwą radość osobie, która otrzyma prezent.

Możesz też całkowicie zrezygnować z dawania czegoś fizycznego i zamiast tego dać od siebie pozytywne emocje, które zaowocują wyjątkowym dniem i cennym wspomnieniem dla was dwojga.

 

5. Po prostu zaakceptuj to, jak się teraz czujesz

Jeśli wypróbowałeś powyższe wskazówki, ale wciąż nie możesz pozbyć się negatywności, zmartwień lub stresu, które sobie nosisz, jedynym rozwiązaniem, które może Ci pomóc, jest akceptacja emocji, które czujesz.

Musisz sobie powiedzieć: tak właśnie się teraz czuję i akceptuję to.

Akceptując swoje emocje – to jak się czujesz, zamiast opierać się temu, zmniejszasz energię emocjonalną, dzięki czemu osłabiasz jej moc i niwelujesz negatywne emocje, które odczuwasz. Akceptując to, co jest, uwolniłeś energię i uwagę, dzięki czemu Twój umysł może znów stać się bardziej zrównoważony, otwarty i konstruktywny. Możesz widzieć wyraźniej i podejmować konkretne działania w celu rozwiązania problemów dnia codziennego.

 

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz