BLOG Lidii Iwanowskiej

Dlaczego wyobraźnia jest tak ważna Lidia Iwanowska Life Coach 1024x815 - Dlaczego wyobraźnia jest tak ważna?
Wyobraźnia jest kluczem do kreatywności i innowacji, ale dlaczego tak łatwo zapominamy o tej istotnej umiejętności w późniejszym życiu?

Wielu z nas zapomina, że mamy zdolność do wyobrażania i kreowania siebie, projektowania własnego życia poprzez imaginację oraz marzenia o przyszłym świecie możliwości.

 

Zapomniany potencjał

Poprzez wykorzystanie naszej wyobraźni możemy tworzyć, wymyślać lub teoretyzować o świecie, co prowadzi do zmian i wzrostu gospodarczego. W ten sposób możemy porzucić obecną rzeczywistość, konstruując nową formę, obraz lub pomysł na nowy, świeży obraz otaczającej nas rzeczywistości.

Wraz z nadejściem dorosłości może całkowicie nie zapominamy, a właściwie powstrzymujemy się dość często przed użyciem naszej wyobraźni, która dla wielu z nas kojarzy się z „dziecinną zabawą”. Jednak gdzieś pomiędzy dzieciństwem a dorosłością bardzo często przestajemy być zabawni i dobrze się bawić. Gdy dorastamy, nasza wyobraźnia ustępuje miejsca logicznemu myśleniu w celu udowodnienia naszej inteligencji. Stajemy się zadowoleni z myślenia i życia tak samo jak wszyscy inni. To presja rozwoju kariery, kredyty hipoteczne i relacje osobiste narzucają ogromną kontrolę nad nieograniczonymi pokładami naszej kreacji.

 

Powrót do domu

Dzieci żyją głównie w wyimaginowanym świecie kolorów, fantazji i wróżek. Są w stanie cieszyć się życiem, ponieważ patrzą na świat bez trudnej rzeczywistości, którą robimy jako dorośli. Wyobraźnia nie ma granic. Dzięki tej radości i cudowi mogą odwiedzać w swoich umysłach dziwne krainy lub postacie, jednocześnie gromadząc bardziej przyjazne i przyjemne doświadczenia.

Zwykle nie doceniamy znaczenia korzystania z naszej wyobraźni. Każdy pomysł, decyzja lub zalążek okazji zaczyna się od myśli i tylko Ty masz wybór, aby przekształcić ją w biznes, wynalazek, sposób życia, twórczość artystyczną itp. Bez zdolności wyobraźni my, ludzie, nigdy nie bylibyśmy w stanie osiągnąć postępu, jaki wypracowaliśmy na przestrzeni tysięcy lat, z którego dorobku możemy cieszyć się i korzystać każdego dnia – m.in. pracując zdalnie na komputerze, podróżując po całym świecie, a nawet mając światło w domu, kiedy za oknem panuje mrok.

Posty powiązane

Zostaw komentarz