Poznaj 5 kroków do lepszego samopoczucia

Jak pokonać negatywne nawyki, swoje własne myśli czy poczucie bezsilności? Jak czerpać w pełni radość i satysfakcję z życia każdego dnia?

Poznaj 5 kroków do lepszego samopoczucia. Spraw, aby stały się częścią codzienności, praktykując je każdego dnia. Na wielkie rzeczy składają się właśnie te najdrobniejsze. To te proste gesty prowadzą do wspaniałych wydarzeń, przygód, znajomości, które codziennie nas budują i sprawiają, że chcemy osiągać więcej.

  1. Zrób coś miłego zarówno dla siebie, jak i dla innych – kiedy mamy obsesję na punkcie siebie, cały czas myślimy o sobie i często czujemy się źle; kiedy mamy obsesję na punkcie życzliwości, myślimy o innych i odczuwamy radość z rozśmieszania ich. Pomaganie innym pomaga sobie, kropka. Myślenie o tym w ten sposób może wydawać się samolubne, ale jeśli możesz pomóc sobie i komuś innemu w tym samym czasie, to dlaczego nie spróbować?
  2. Skontaktuj się z bliską osobą – skontaktuj się z jednym przyjacielem lub członkiem rodziny. Wyślij mu po prostu wiadomość. Zajmie to nie więcej niż kilka minut każdego dnia. Zapytaj ich, jak się mają, zapytaj, co nowego. Zapytaj ich, jak możesz im pomóc. Nie jesteś jedyny z bolesnymi myślami pędzącymi przez Twoją głowę. Może właśnie podczas rozmowy padną słowa, które pomogą poczuć się lepiej Tobie lub bliskiej Ci osobie.
  3. Praktykuj wdzięczność – Każdego ranka zadaj sobie pytanie, za jakie trzy rzeczy jesteś wdzięczny. Niektórzy ludzie to zapisują, a inni po prostu mówię to sobie – zależnie od preferencji, obie formy praktyki działają tak samo, uspokajając i wypełniając serce nadzieją na kolejny nowy dzień.
  4. Czytaj przed snem – czytanie fikcyjnej opowieści uwalnia od zmartwień i niepokoju, a także pozwala się wieczorem odprężyć, abyś kolejnego dnia był wypoczęty i pełny sił. Oddając się lekturze przed snem, unikasz kontaktu z ekranem smartfona lub telewizora, dzięki czemu nie pobudzasz siatkówki oka – w przeciwnym wypadku Twój mózg dostawałby sygnały o stałej aktywności organizmu, przez co mógłbyś mieć problemy ze snem, a rano czuć się niewyspanym i wyczerpanym, mimo przespanych 8 godzin.
  5. Wybierz aktywność fizyczną, którą lubisz – ludzie często rezygnują z planu fitness, ponieważ ćwiczą w rzeczywistości to, co im się tak naprawdę wcale nie podoba. A szkoda, bo ćwiczenia są dobre nie tylko dla twojego ciała, ale także dla zdrowia psychicznego. Trzymaj się tego, co lubisz – np. pływania, biegania, jeżdżenia na rowerze lub na rolkach – a budowanie nawyku codziennego ćwiczenia sprawi Ci więcej radości i z większą szansą pozostanie z Tobą na dłużej.

Related Posts

Leave a comment