Receptą na wszelkie problemy dzisiejszego świata są szybkie i efektowne rozwiązania, dlatego świat medyczny dostosował się do wymagań konsumentów, oferując medykamenty na każdą dolegliwość.
Medycyna konwencjonalna

Postęp medycyny na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci pozwolił na szybką analizę, zahamowanie rozwoju oraz leczenie chorób. Medycyna konwencjonalna doskonale radzi sobie w nagłych przypadkach, kiedy pacjent potrzebuje natychmiastowej pomocy specjalisty.

Przykładami takich sytuacji są:

  • ratowanie ludzkiego życia,
  • polepszenie jakości codziennego życia – profilaktyka chorób oraz niepełnosprawności,
  • reagowanie w skrajnych sytuacjach dot. ludzkiego zdrowia, wymagających natychmiastowej interwencji.
Wady medycyny konwencjonalnej

Medycyna ortodoksyjna skupia się na skutkach, a rozumiemy przez to brak (często jakiejkolwiek) analizy przyczyny dolegliwości, bagatelizując powód rozwoju choroby w organizmie, której źródło ma najczęściej kluczowe znaczenie w celu podjęcia leczenia.

Zasady współczesnej medycyny są równie proste i szybkie, jak oferowane przez dzisiejszy świat rozwiązania.  Pacjent wyraża niepisaną zgodę, akompaniując opinii lekarza, aby skupić się na złagodzeniu oraz całkowitym wyeliminowaniu znaków choroby – syptomów, jakie wysyła nasz organizm, tłumiąc realny problem i jednocześnie lekceważąc przyczynę choroby, której wykluczenie mogłoby pozwolić na zapobiegnięcie nawrotu dolegliwości oraz całkowite wyleczenie organizmu.

Nikt nie pyta o skład i realną skuteczność oferowanych leków oraz ich niepożądany wpływ na zdrowie. Nikt nie bierze i nie weźmie na swoje barki odpowiedzialności za negatywny wpływ substancji na życie pacjenta. Przecież mamy lek na wszystko – tabletkę CUD.

zalety medycyny naturalnej

Z pomocą przychodzi medycyna alternatywna, skupiająca się na ognisku choroby. Występujące dolegliwości traktowane są jako reakcja obronna na zaistniałe źródło. Wyróżnia się dwa stany, tj. nagły i przewlekły. Celem medycyny naturalnej jest leczenie każdego rodzaju stanów, analizując przyczynę dolegliwości i wykorzystując przy tym różnorodne narzędzia.

Organizm to maszyna, która w przypadku nagłej awarii, wysyła sygnały o zaistniałym problemie. Medycyna alternatywna postrzega symptomy jako komunikaty, za pomocą których nasze ciało chce nawiązać z nami kontakt. Im szybciej nauczymy się dostrzegać i rozróżniać poszczególne sygnały, tym łatwiej będzie nam znaleźć realną przyczynę dolegliwości oraz sposób na rozwiązanie problemu, polegające na wyeliminowaniu jego źródła, a wraz z nim – choroby.

Wiele przewlekłych chorób takich jak cukrzyca czy nadciśnienie związanych jest z nieprawidłowym stylem życia, nieodpowiednią dietą oraz zaniedbaniem podstawowych zasad prowadzących do zdrowego i szczęśliwego życia. Szukaj pomocy u specjalistów, którzy leczą nie tylko symptomy choroby, a również jej przyczynę. Bardzo duży wpływ na dolegliwości zdrowotne ma samo nasze myślenie, najczęściej negatywne, utrwalone na przestrzeni lat, a kształtowane już we wczesnym dzieciństwie, czy nawet żal do bliskiej osoby za coś, co istnieje już tylko w naszej wyobraźni, należąc tylko i wyłącznie do przeszłości.

Pamiętaj  – wybaczenie i optymizm to klucz do szczęśliwego,
pełnego zdrowia i sukcesu życia.

Posty powiązane

Zostaw komentarz