[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Większość ludzi myśli, że w obliczu straty muszą po prostu skulić się w sobie i przejść przez cierpienie. W większości jest to prawdą. Mimo wszystko, proces żałoby może również pozwolić nam wzrastać, bez względu na zaistniałe okoliczności i poczucie bólu.

Możesz nauczyć się rozwijać pokłady zasobów pozytywnych emocji, które każdy z nas mimo wszystko nosi w sobie, przechodząc przez nieuniknione etapy żałoby. Dzięki temu będziesz w stanie poradzić sobie z bólem i cierpieniem i nie wpaść w otchłań rozpaczy.

 

Pełna gama emocji

Smutek towarzyszy ludziom od kiedy tylko otrzymali oni dar życia. Na co dzień nasi bliscy otaczają nas w naszym codziennym życiu, a my myślimy, że tak już będzie zawsze. Przychodzi jednak w życiu każdego człowieka taki moment, gdzie ktoś bardzo bliski opuszcza go na zawsze. To właśnie wtedy oddajemy się żałobie, pogrążając się w smutku i cierpieniu. Jest to naturalna kolej rzeczy, ale ważne jest, aby pamiętać, żeby nie zatracić się w tym stanie emocjonalnym, którego doświadczamy.

 

Jak pogodzić się ze stratą?

Pierwszym krokiem należy zaakceptować to, że mamy prawo odczuwać wszystkie te emocje, które nas wypełniają. Smutek, żal, cierpienie, pustka, a nawet złość i rozczarowanie. Strata jest ciężka! Nie ma co do tego wątpliwości. Jednak jest coś, co może Ci pomóc w pogodzeniu się ze stratą.

Należy pamiętać, że smutek nie wiąże się tylko ze śmiercią, ale również z innymi wydarzeniami, które mogły lub mogą mieć miejsce w naszym życiu. Czy kiedykolwiek straciłeś miłość swojego życia do zerwania i poczułeś smutek? A co z pracą w pracy, którą kochałeś i nagle zostałeś zwolniony lub nawet zwolniony? Żal może również pochodzić ze zmian w związku, na przykład gdy Twoje dzieci dorastają i wyprowadzają się. Jako istoty ludzkie możemy się smucić na wiele sposobów. Jednak to od każdej osoby zależy, w jaki sposób przejdziemy przez poszczególne etapy żałoby, aby jak najlepiej wykorzystać trudną sytuację.

3 kroki do lepszego poradzenia sobie ze stratą

  • Zdecyduj, jak chcesz się czuć, nawet jeśli w danej chwili tak nie czujesz. (wizualizuj to)
  • Wejdź w to uczucie, jakbyś już się tak czuł. (daj się ponieść wizualizacji)
  • Zrób jedną rzecz, która mogłaby uhonorować osobę, której straty doświadczasz. (jeśli nikt z Twoich bliskich nie odszedł, uszanuj po prostu to, czego chcesz dla siebie)

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz