[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Skąd wiemy, czy robimy postępy?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Łatwo jest śledzić namacalne oznaki naszego zewnętrznego postępu w takich dziedzinach jak nasza kariera, biznes, sytuacja finansowa lub zdrowie, w których widzimy bardziej oczywiste i wymierne wyniki.

Nie zawsze nasze postępy są tak efektowne i widoczne na pierwszy rzut oka, jeśli chodzi o nasz rozwój osobisty. Skąd mamy widzieć, czy ewoluujemy w naszym wewnętrznym świecie duchowo, psychologicznie i emocjonalnie?

 

Zwróć uwagę, jak się czujesz

Najłatwiej jest obserwować swoje zachowanie w kryzysowych sytuacjach. Gdy coś nie idzie po Twojej myśli, reagujesz od razu czy może dajesz sobie kilka sekund na ochłonięcie i przemyślenie sprawy? Opanowanie i umiejętność oceny sytuacji w spokoju jest niewątpliwie oznaką Twojego progresu!

Kiedy rozmawiasz z kimś, a prowadzona dyskusja wzbudza w Tobie frustrację, zanim przejdziesz do oceny i potyczki na kontrargumenty, starasz się spojrzeć na dany temat z perspektywy drugiej osoby, aby w pełni zrozumieć jej punkt widzenia.

 

Obserwuj swoje zachowanie

Nasz duchowy wzrost łatwo jest również dostrzec, kiedy mamy zły dzień lub po prostu coś nie poszło po naszej myśli. Czy potrafisz wtedy powiedzieć sobie “Trudno, najwidoczniej tak miało się stać” i ruszyć do przodu, puszczając minione wydarzenia w niepamięć? Akceptacja teraźniejszości pozwoli Ci ujrzeć inne, dalsze perspektywy, których być może wcześniej nie byłbyś w stanie dostrzec.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment