[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Rozpoczynając własną działalność gospodarczą, każdy jest pełen pasji i nadziei na zrealizowanie postawionych sobie celów. Jednak w wyniku zderzenia z rzeczywistością i przeciwnościami, jakie czekają na drodze każdego przedsiębiorcę, pojawia się zwątpienie i brak wiary na realizację powziętych planów. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzi coaching biznesowy.

 

Coaching w biznesie – po co i dla kogo?

Spotkania z coachem oparte na nowoczesnym modelu coachingu biznesowego kierowane są do osób, które instynktownie czują, że chcą osiągnąć coś więcej. Podczas sesji każda osoba ma możliwość skorzystania z pomocy coacha, aby odbudować wiarę w siebie oraz odnaleźć w sobie pozytywną energię.

Priorytetem coachingu biznesowego jest wydobycie potencjału  danej osoby, przywrócenie jej wiary we własne zdolności oraz pogłębienie świadomości mocnych stron. Wynikiem tego procesu jest pobudzenie inspiracji oraz motywacji, potrzebnych na drodze do samorealizacji, jak również ukierunkowanie osoby na działanie przynoszące realne rezultaty.

 

Coaching biznesowy i jego korzyści

Nowoczesny model coachingu biznesowego niesie ze sobą wiele korzyści wspierających każdego przedsiębiorcę zarówno na początkowej drodze, jak i w celu rozwinięcia wieloletniego biznesu.

Do najważniejszych korzyści coachingu biznesowego należą:

  • wzmocnienie wiary we własne możliwości poprzez zwiększenie pewności siebie oraz podkreślenie mocnych stron;
  • zwiększenie asertywności;
  • uruchomienie twórczego potencjału w wyniku zmiany nawyków myślowych, ukierunkowanie danej osoby na działanie przynoszące realne rezultaty oraz wyzbycie się wszelkich ograniczeń;
  • pogłębienie umiejętności nawiązywania kontaktu i budowania trwałych oraz dobrych relacji z innymi – polepszenie kontaktu ze współpracownikami;
  • zwiększenie inspiracji i motywacji na drodze do realizacji powziętych planów;
  • zmaksymalizowanie efektywności działań poprzez ustalenie realnych celów.

 

Po pierwsze, miej zdefiniowany, jasno określony cel (ideał, zadanie). Po drugie, zdobądź potrzebne zasoby by do niego dojść; wiedzę, pieniądze, materiały, metody. Po trzecie, skieruj wszystkie te zasoby na osiągnięcie celu.
– Arystoteles

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz