[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Nauka akceptacji: Poczuj się komfortowo z samym sobą!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Nauka akceptacji i czucia się dobrze we własnym ciele to niekończąca się podróż, która wymaga czasu i Twojej cierpliwości. Spraw, aby życie w zgodzie z samym sobą stało się Twoją  codzienną praktyką. Z tej okazji przygotowałam dla Ciebie kilka prostych wskazówek do wypróbowania, abyśmy mogli uczynić tę podróż tak prostą, jak to tylko możliwe. Porady, o których wspominam, znajdziesz poniżej. Miłej lektury!

 

Jak czuć się dobrze we własnej skórze?
To nie będzie kolejna dieta CUD. Ani porady, jak wyretuszować zdjęcie, aby było idealne w social mediach. Za chwilę poznasz kilka życiowych wskazówek, które wpłyną na Twój realny obraz samej siebie, dzięki czemu poczujesz się dobrze we własnym ciele. Oto one:
  • Otwórz się na swoją naturę

Aby czuć się komfortowo we własnej skórze, musisz pozwolić jej oddychać! W ciągu tygodniu wyznacz sobie kilka dni bez makijażu. Pozwól sobie przebywać i działać w swoim naturalnym stanie. Im bardziej przyzwyczaisz się do patrzenia na siebie taką, jaką naprawdę jesteś bez żadnych dodatków, tym łatwiej będzie Ci siebie zaakceptować. To działa, musisz mi zaufać!

Jednak – chcę to wyraźnie podkreślić – nie ma nic złego w noszeniu makijażu, układaniu włosów czy robieniu czegokolwiek innego ze swoim wyglądem. Najważniejsze, aby znaleźć w tym wszystkim równowagę. Celem jest kochanie siebie zarówno w dodatkach, jak i bez nich. Zatem tak często, jak nakładasz tusz do rzęs, prostujesz włosy i zakładasz najlepsze sukienki – wyznacz kilka dni na pozbycie się tych wszystkich upiększaczy. Proces ten pozwoli Ci odkryć piękno, którego dotychczas nie dostrzegałaś!

  • Zauważ i doceń swoje piękno

Podejmij wyzwanie i każdego ranka, kiedy będziesz się przeglądać w lustrze, zapisuj wszystko, za co jesteś wdzięczna i co w sobie kochasz. Otwórz się na związek ze swoim ciałem. Zbuduj intymną relację. Skupiaj się na pozytywnych stronach. Znajduj w sobie to, co kochasz. Cal po calu wędruj codziennie wzrokiem po całej sobie, aż pokochasz siebie bezwarunkowo – w makijażu, wymyślnej fryzurze, modnych ubraniach, jak i bez nich.

  • Zadbaj o siebie

W dużej mierze dobre samopoczucie we własnej skórze zależy od stopnia, w jakim dbasz o swoje ciało. Dlatego konieczne jest wyrobienie rutyny dbania o własne ciało. Picie dużej ilości wody, aby poczuć się nawodnionym, spożywanie pokarmów, które po prostu lubisz, poruszanie się, kiedy tylko możesz, wystarczająca ilość odpoczynku w ciągu dnia i najważniejsze – traktowanie swojego ciała tak, jakby było jedynym, jakie kiedykolwiek będziesz mogła posiadać – ponieważ właśnie tak w istocie jest.

Ta zasada jest powszechnie znana: cenimy rzeczy, w które inwestujemy. Kropka. Więc jeśli nie inwestujesz w swoje ciało, to jest to najlepsza pora na przebudzenie. Kup sobie ubrania, w których czujesz się dobrze. To nie muszą być wcale popularne ubrania z sieciówki. Coraz więcej osób preferuje zakupy z drugiej ręki, co przekłada się na mniejszą sprzedaż ubrań produkowanych tanią siłą roboczą, a co za tym idzie – ograniczenie emisji dwutlenku węgla związanej z ich produkcją. Zainwestuj w kilka produktów do pielęgnacji skóry, które kochasz. Zdecyduj się na trening, zadbaj o dobre buty do chodzenia. Weź kąpiel z bąbelkami i używaj olejków eterycznych. Rób wszystko, co musisz, aby poczuć się dobrze i komfortowo we własnej skórze – we własnym królestwie.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment