[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć.
Ludwik Hirszfeld

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Wszystko zaczyna się w tych małych momentach, które są w istocie najważniejsze. To właśnie te chwile są ramą, kształtującą i ukierunkowującą strumień naszego twórczego potencjału. A jest nim inspiracja…

 

Inspiracja, czyli co?

Niektórzy poeci uważają, że liczy się warsztat, jeszcze inni są zdania, że unikalne dzieło rodzi się z połączenia weny i techniki. Inspiracja to natchnienie, myśl, zachęta do działania, jarzący się ogień pragnień… W tym ognisku możliwości widać tańczące na tle ciemnego nieba wątpliwości marzenia. Ukryte sny, głęboko schowane w podświadomości, leżące przez długie lata w każdym z nas, czekające na właściwy moment.

Moment inspiracji. Iskra, rozniecająca ogień działania, który pcha nas do celu. To wtedy czujesz się pewny. Wiesz, że zmierzasz we właściwym kierunku. Instynktownie czujesz, że to Twoja droga, mimo, że wszystkim wokół kierunek, w którym zmierzasz, wydaje się irracjonalny. Wtedy Ty wiesz, że to właściwa droga, bo tak podpowiada Ci serce.

Ryzykujesz i wychodzisz ze strefy komfortu. Wznosisz się na wysokościach, bo dostałeś skrzydeł. Czujesz życie w jego każdym najdrobniejszym detalu, przeżywasz i doświadczasz bogactwo mnogości inspiracji wszechświata, które przejawia się w otoczeniu, podróży, książkach, nowej umiejętności, spotkaniu z bliską osobą, której ogień rozpala i nasze pragnienia.

 

Jak inspirować?

Co sprawia, że potrafisz uwierzyć w możliwość zdarzeń? W urzeczywistnienie pragnień i w ich prawdziwość? Siła inspiracji tkwi w prawdziwym i wiernym rzeczywistemu obrazowi życia przekazie. To właśnie autentyczna historia potrafi stać się inspiracją.

Słowami L. Hirszfelda, aby wzniecać w innych ogień, sam musisz płonąć. Bądź prawdziwy. Mów o słabościach. One też są częścią Ciebie. Dziel się emocjami. To one są kolejnym mostem w komunikacji międzyludzkiej. Pokazuj inne ścieżki. Inspirująca historia namawia do obrania innej perspektywy, zmuszając do zmiany utartych nawyków myślowych, zadziwia i zmusza do refleksji.

Umieszczając ładunek emocji w naszej opowieści, jesteśmy w stanie pozwolić naszej własnej inspiracji znaleźć zdrowe ujście, dzieląc się kreatywną energią z innymi. Inspirowanie jest wymagające oraz odpowiedzialne. Opowiadając historię, możemy wzbudzić w innych chęć zmiany, iskrę natchnienia, motywację do działania.

 

Stań się inspiracją, urzeczywistniając swoje marzenia.
Pozwól uwolnić swoje emocje i stań się spełniony oraz szczęśliwy.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment