[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak wieść szczęśliwe życie? Poznaj 3 proste sposoby na czerpanie codziennej radości!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Szczęście nie zawsze musi pochodzić z wielkich rzeczy i niezwykłych wydarzeń. Może też być wynikiem mniejszych, codziennych nawyków. Dlatego dzisiaj chciałabym po prostu podzielić się trzema prostymi wskazówkami, które pomogą Ci wieść szczęśliwe i spełnione życie.

 

Ustaw niską poprzeczkę szczęścia

Kiedy budzisz się rano, powtarzaj w myślach: „Ustawiam dziś niską poprzeczkę szczęścia”. Dzięki temu zaczniesz doceniać najmniejsze rzeczy, które sprawiają Ci radość w ciągu dnia. Jedzenie, praca, pogoda, drobne wydarzenia nie są już dłużej codziennością, ale czymś, co daje Ci niewyczerpane pokłady pozytywnych emocji.

Małe rzeczy – coś dotychczas całkowicie oczywistego – stają się teraz tym, co zatrzymuje Cię w ciągu dnia, daje chwilę wytchnienia i refleksji. To czas, w którym okazujesz wdzięczność za szczęście, które Cię otacza.

 

Ofiaruj swoją pomoc drugiej osobie

Pomaganie komuś jest jedną z najprostszych, ale także jedną z najpotężniejszych czynności, jakie można codziennie podejmować, aby wieść szczęśliwe i pełne satysfakcji życie.

Jak możesz komuś pomóc? Poprzez nadawanie wartości jakiejkolwiek formie działania, które podejmujesz. Oto kilka pomysłów, w jaki sposób możesz to zrobić:

  • Oferowanie praktycznej pomocy np. z pracą, przeprowadzką lub gotowaniem obiadu.
  • Dzielenie się cennymi wskazówkami –  ludzie nie zawsze są chętni, aby przyjmować porady od innych osób, ale jeśli o to poproszą, postaraj się udzielić im jak najbardziej wyczerpującej odpowiedzi w oparciu o swoje własne doświadczenie.
  • Przytulanie ma potężną moc okazywania wsparcia, z którego siły warto korzystać na co dzień.
  • Inspirowanie do działania. Na świecie jest wystarczająco dużo negatywnych i demotywujących komunikatów. Dlatego bądź wyjątkiem – zachęcaj ludzi do wiary w siebie i sięgania po swoje marzenia.
  • Wysłuchanie. Czasami ludzie nie chcą żadnej pomocy. W zamian tego chcą tylko dać upust swoim emocjom, potrzebują kogoś, kto wysłucha ich pragnień i uwolni stłumione emocje.

 

Bądź dla siebie dobry

Bycie miłym dla siebie w ciągu dnia jest fundamentem zdrowego poczucia własnej wartości i szczęśliwego życia. Oczywiście jest wiele sposobów, które pozwalają na okazywanie sobie miłości, ale poniżej wypisałam trzy najważniejsze nawyki, które mają największą moc.

  • Zmień strumień codziennych informacji, które przyjmujesz na takie, które są pozytywne i budujące. Niszczycielskie wiadomości, które krążą wokół Ciebie ze źródeł takich jak media głównego nurtu, reklamy i społeczeństwo w ogólnym tego znaczeniu, wcale nie pomagają Ci być dla siebie uprzejmym. Tak więc krok po kroku, zastępuj je informacjami, które wnoszą do Twojego życia realną wartość. Mogą to być np. praktyczne książki i blogi o rozwoju osobistym, które pomogą Ci znaleźć realne rozwiązania wyzwań, które podejmujesz i celów, które chcesz osiągnąć. Równie dobrze może to być też spędzanie więcej czasu na łonie natury, w ciszy sam ze sobą, co pozwoli Ci się zrelaksować oraz nabrać siły.
  • Przestań porównywać się z innymi – zacznij porównywać się z samym sobą. Porównanie tego, co masz i swoich wyników z tym, co inni ludzie osiągnęli, może naprawdę osłabić Twoją motywację i zdecydowanie obniżyć samoocenę. Nieważne, jaki wysiłek byś podejmował, zawsze będą ludzie, którzy są lepsi lub gorsi od Ciebie pod jakimś względem. Skoncentruj się zatem na sobie. Skup się na tym, co już osiągnąłeś. Analizuj i myśl, w jaki sposób możesz poprawić swoje dotychczasowe wyniki. Takie działanie jest niezwykle ważne, ponieważ stanowi źródło motywacji, która pozwala Ci zobaczyć, jak daleko już zaszedłeś i jakie postępy poczyniłeś.
  • Pozwól sobie na spokój. Na pewno wiele razy słyszałeś/aś, aby zawsze być pozytywnie nastawionym na działanie i dążenie do celu, co w teorii może brzmieć dość inspirująco. Rzeczywistość jednak nie jest tak doskonała ani idealna. Czasami życie zdaje się mieć już swój własny scenariusz i prowadzi nas całkiem innymi drogami, niż my sami byśmy wybrali. Czasami po prostu możemy nie mieć siły, odwagi, czasu lub motywacji, aby z tym walczyć. W takich chwilach musisz pamiętać, że jest to całkowicie normalne. Zamiast próbować żyć na nierealnych warunkach życia idealnego, pełnego samych sukcesów i pozytywnych wydarzeń, pozwól sobie na spokojną codzienność na całkowicie ludzkich i normalnych standardach. Gdy sprawy idą nie tak, jak zaplanowałeś, podaruj sobie odpoczynek. Odetchnij, zajmij się czymś innym, aby dopiero za jakiś czas wrócić do poprzedniego projektu z podwójną dozą siły i motywacji.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment