Zarażaj innych pozytywną energią!

Optymizm.

Jest w stanie zmienić niemal każdą beznadziejnie wyglądającą sytuację w wydarzenie, z którego można się wiele nauczyć.

Może zastąpić wyczerpujące myśli pesymizmu pozytywnymi wibracjami, które wpłyną na Twoją motywację, inspirację i codzienny entuzjazm.

Równie dobrze pomoże Ci w pokonaniu wszelkich przeciwności losu, odzyskaniu sił, gdy upadniesz – sprawi, że nie poddasz się z powodu kilku niepowodzeń.

Bycie optymistą nie tylko znacząco ułatwia wędrówkę przez codzienność, ale również dzielenie się radością z innymi sprawia, że chcemy czerpać z życia jak najwięcej. Tak naprawdę otrzymujesz właśnie to, co od siebie dajesz. Kiedy tworzysz i zarażasz innych pozytywną wibracją, zyskujesz dodatkową moc do działania. Zwiększasz również swoją samoocenę, gdy czujesz, że postępujesz tak, jak podpowiada Ci Twoje serce.

7 sposobów na codzienny optymizm
Poniżej poznasz 7 prostych sposobów na czerpanie radości w ciągu dnia oraz dzielenie się optymizmem z innymi. Koniecznie zostaw po sobie komentarz i napisz, które z wymienionych przykładów udało Ci się dotychczas stosować na co dzień! 🙂

1. Słuchaj pozytywnej muzyki.
Podnosząca na duchu muzyka to niezastąpiony sposób na poprawienie własnego nastroju i ponowne otwarcie nowych perspektyw.

2. Stwórz sekretną wiadomość.
Poświęć 60 sekund dnia na napisanie i ukrycie notatki z komplementem dla bliskiej Ci osoby. Poprzez sekretną wiadomość możesz wyrazić np. wdzięczność – napisać to, co czujesz.

Schowaj liścik w pudełku na drugie śniadanie, portfelu, a może w książce, którą właśnie dana osoba czyta.

3. Okaż wsparcie.
Wysłuchaj kogoś, kto potrzebuje powiedzieć o tym, co go martwi, jakie myśli nie dają mu spokoju i nie pozwalają pójść dalej. Najlepiej jest po prostu pozwolić drugiej osobie wyładować się tzn. wyciągnąć problem do światła. Po prostu bądź obecny tu i teraz i słuchaj.

To niewielki gest o dużym znaczeniu. Samo przebywanie z drugą osobą pomoże jej uwolnić się od napięcia emocjonalnego i przeanalizować problem, znaleźć rozwiązanie lub odpuścić. Okazując jej empatię, dajesz jej szansę na powrót do stabilności i wolności emocjonalnej.

4. Podaruj uśmiech.
Uśmiech łączy. Wypełnia przestrzeń między dwojgiem ludzi pozytywną wibracją. Sprawia, że oddycha się lżej. Najciekawsze jest to, że uśmiech działa nawet wtedy, gdy nie jesteś w nastroju!

Nie wierzysz? Sprawdź to i zrób krótki eksperyment. Wymuś uśmiech na 30 sekund lub minutę, jeśli czujesz się trochę przygnębiony i zobacz, co stanie się z Twoim nastrojem.

5. Podziel się tym, co znalazłeś/aś lub zrobiłeś/aś.

To może być pyszny owoc, który zerwiesz. Albo dżem, ciastka lub chleb domowej roboty. Albo ryby, które wędziłeś czy też jakiekolwiek smaczne danie.

Taki prosty, ale pełen miłości prezent może naprawdę wiele znaczyć i zarazić pozytywną energią drugą osobę, sprawiając, że dzięki Tobie poczuje się lepiej.

6. Przytul.

O wiele bardziej wyrazistym sposobem na wyrażenie emocji jest uścisk ukochanej osoby, członka rodziny lub przyjaciela. Oczywiście, przytulenie powinno zależeć od kontekstu i klimatu chwili. Nie warto jednak lekceważyć nieocenionej mocy uścisku wobec drugiej osoby, ponieważ może ona zdziałać naprawdę wiele, uosabiając wsparcie, zrozumienie i empatię z naszej strony.

7. Dziel się optymizmem.

Jeśli otrzymujesz od bliskich Ci osób pozytywną energię, nie marnuj jej cennych pokładów i przekaż ją dalej komuś innemu. Razem budujcie rosnącą spiralę optymizmu, zachęty i życzliwości!

Posty powiązane

Zostaw komentarz