Bycie optymistą oznacza widzieć możliwość rozwoju oraz wielką szansę w życiowej trudności.
Każdemu człowiekowi zdarza się czasem gorszy dzień, kiedy z wielkim trudem przychodzi nam patrzeć w sposób pozytywny na rzeczy i wydarzenia, które niosą ze sobą pewne problemy. To właśnie wtedy sięgam po 3 sprawdzone nawyki pozytywnego myślenia, pozwalające odnaleźć w sobie spokój ducha, nadzieję oraz siłę, aby przeciwstawiać się przeciwnościom losu.
Jak wyrobić nawyk pozytywnego myślenia?
Dzisiaj chciałam podzielić się z Wami, jak w prosty sposób zachować optymizm myślenia w prawie każdej sytuacji. Czasami może minąć trochę czasu, zanim uda Ci się spojrzeć na otaczające wydarzenia w lepszym świetle, ale te trzy poniższe nawyki zwykle mi w tym pomagają.
1. Krok pierwszy: zaczynaj dzień pozytywnie
To, jak wygląda Twój poranek, wywiera bezpośredni wpływ na późniejsze wydarzenia w ciągu dnia. Jak zapewne sam zdążyłeś zauważyć, bezstresowy poranek sprzyja lepszemu skupieniu oraz samopoczuciu. W takim sam sposób, jakakolwiek aktywność fizyczna z samego rana – trening, jogging, pilates, joga – dodaje nam energii.
Jak w prosty sposób rozpocząć dzień w optymistycznym tonie?
  • Przeczytaj coś zabawnego/pozytywnego przed wyjściem do pracy, wystarczy 10-20 min.
  • Posłuchaj motywującego atudiobooka lub podcastu w trakcie jazdy autobusem, rowerem lub nawet jak spacerujesz.
  • Wyślij do bliskiej osoby serdeczną wiadomość, która poprawi jej nastrój. Bycie miłym dla innych poprawia nasze samopoczucie, ponieważ czujemy się ważni dla drugiego człowieka.
2. Krok drugi: szukaj optymistycznej perspektywy
Kiedy jesteś w sytuacji, która wydaje się być negatywna, najlepszym sposobem na odnalezienie optymistycznego punktu widzenia, jest odpowiedzenie sobie na kilka poniższych pytań, które pomagają szukać pozytywu w sytuacjach pozornie bez wyjścia.
Przykładami takich pytań mogą być:
  • Jaka jest jedna rzecz, która jest pozytywna/dobra w obecnej sytuacji?
  • Jaką naukę mogę wynieść z zaistniałych wydarzeń?
  • Jaką szansę daje mi ta sytuacja?

Może minąć trochę czasu, zanim znajdziesz w sobie odpowiedzi na powyższe pytania. One nie przychodzą od razu, dlatego bądź cierpliwy i wyrozumiały dla siebie. Pozwól sobie na akceptację pojawiających się uczuć i myśli, jakiekolwiek by one nie były – pozytywne lub negatywne. Kiedy miną, postaraj się szukać w sobie odpowiedzi, które pozwolą Ci spojrzeć na obecną sytuację/wydarzenia poprzez pozytywny pryzmat.

3. Krok trzeci: otaczaj się pozytywnymi ludźmi
Optymizm jest zaraźliwy. Przypomnij sobie, jak się czujesz wśród osób, które są optymistyczne nastawione wobec świata. Szukaj wokół siebie osób, które Cię inspirują oraz zarażają pozytywną energią. Staraj się spędzać więcej czasu z ludźmi o optymistycznym podejściu do świata. Takie środowisko będzie Cię wspierać, dodawać energii oraz otuchy w chwili, gdy jakieś zdarzenie lub sytuacja życiowa będzie Cię przygnębiać.
W jaki sposób tworzyć i wspierać własny optymizm w swoim umyśle?
  • Regularnie czytaj blogów i książek oraz słuchaj autiobooków lub podcastów, które tworzą inspirujące oraz pozytywne osoby.
  • W wolnym czasie szukaj w sobie nowych pasji lub rozwijaj zainteresowania, zamiast skupiać swoje myśli na danym problemie. Szukaj rozwiązania w kreatywny sposób.
  • Spędzaj czas z osobami, od których czujesz wyraźną, pozytywną energię.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Related Posts

Leave a comment