[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Wzrastaj i rozwijaj się codziennie!
Poznaj 5 prostych kroków do codziennego rozwoju

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Wychowując dzieci, bardzo często uczymy je, że wytrwałość i odporność są kluczem do życiowego sukcesu. Trudno nie zgodzić się z tym faktem, ale dlaczego nie przekazujemy im wiedzy i narzędzi do samodzielnego wrastania?

Kiedy dzieci uważają, że urodziły się ze z góry określonymi umiejętnościami i zdolnościami lub ze stałą inteligencją, na którą nie mają żadnego wpływu, mają większą tendencję do unikania trudnych tematów i tworzenia sztucznych ograniczeń wokół siebie, które bezpośrednio rzutują na ich dorosłość.

W rzeczywistości prawda jest taka, że człowiek jako istota rozumna jest zdolna do stałego i niekończącego się odkrywania oraz poszerzania własnych granic i wachlarza umiejętności, dlatego tak ważne jest, aby uświadamiać go o tym od najmłodszych lat. Świadomość możliwości realnego wpływu na poszerzanie własnych granic pozwala dziecku eksplorować to, co nieznane. Taki światopogląd i otwartość na zmiany widać szczególnie u osób dorosłych, które mają odwagę stale poszukiwać prawdy na temat siebie samego, pogłębiając własne pasje, zmieniając cele i utarte ścieżki życiowe na te, o których podpowiada im własne serce.

 

5 kroków do codziennego rozwoju
Jeśli czujesz, że potrzebujesz małego przewodnika, który pozwoli Ci codziennie wzrastać, przygotowaliśmy listę pięciu kroków, które Ci w tym pomogą.
  • Bądź ciekawy świata i kreatywny. Podejmij wyzwanie, aby każdego dnia nauczyć się czegoś nowego i wyjść poza swoją strefę komfortu. Dzięki temu szybko odkryjesz nowe strategie codziennego działania. Pomogą Ci one osiągnąć cele, które wcześniej uważałeś za niemożliwe lub zbyt trudne do zrealizowania.
  • Zaangażuj się w rozwój, cele i obietnice, które sobie składasz. Jeśli chcesz widzieć postęp, musisz odrzucić wymówki i pozostać na obranej ścieżce. Zdecyduj, co zamierzasz zrobić i że nie ma miejsca na wymówki. Podejmij decyzję, a następnie rób to, do czego się zobowiązałeś. Szczególnie też uważaj na siebie za swoje zobowiązania i zwracaj uwagę deklaracje, które składasz.
  • Bądź konsekwentny w swoim działaniu. Konsekwencja jest kluczem do rozwijania nowych nawyków i uczenia się nowych rzeczy. Zwykle jest to również jedna z naszych największych przeszkód i miejsce, w którym rozpadają się najlepsze intencje. Dlatego skoncentruj się na swoich wysiłkach.
  • Bądź odważny w obliczu wyzwań. Niepowodzenia i wyzwania to możliwości uczenia się. Są twoją najważniejszą szansą na rozwój. Szukaj rozwiązań i wprowadzaj poprawki. Mierz się z przeszkodami. Bądź zwinny zarówno w swoim sposobie myślenia, jak i podejściu.
  • Bądź otwarty na konstruktywną krytykę i wykorzystuj ją do wzrostu. Czasami najlepsze perspektywy rozwoju osobistego i zawodowego wynikają z wykorzystywania korygujących informacji zwrotnych. Wykorzystaj konstruktywną krytykę, aby wiedzieć, jakie umiejętności są Ci potrzebne do pójścia naprzód. Będąc otwartym na opinię innych, z łatwością dostrzeżesz martwe punkty oraz przeszkody, których wcześniej nie widziałeś, a które w znaczący sposób utrudniały Ci Twój codzienny rozwój.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Klucz do sukcesu: porzuć bezpieczeństwo, w którym dziś się znajdujesz dla tego, kim możesz się stać. Dopóki nie uczynisz czegoś ponad to, co już dokonałeś – nigdy się nie rozwiniesz.
– Marszałek Nikodem

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz