Nie potrzeba tak wielu dodatkowych kalorii, aby spowodować przyrost masy ciała. Dzięki marketingowi stale jesteśmy ukierunkowani na wybór produktów, których bez wpływu reklamy nigdy byśmy nie kupili.

Wg. raportu opublikowanego w New England Journal of Medicine przewiduje się, że jeden na dwóch Amerykanów będzie otyłych do 2030 r. W prawie 30 stanach rozpowszechnienie otyłości wyniesie ponad 50 procent. W żadnym stanie otyłość nie będzie niższa niż 35 procent. Co gorsza, w 25 stanach częstość występowania ciężkiej otyłości będzie wyższa niż 25 procent.

Trudno przecenić konsekwencje tych ustaleń, jednak te alarmujące wzrosty występowania otyłości są sygnałem, którego nie można bagatelizować.

OTYŁOŚĆ TO CHOROBA

Otyłość to nie tylko problem kosmetyczny; to poważny problem zdrowotny. Zwiększa ryzyko wystąpienia takich dolegliwości jak:

  • Choroba niedokrwienna serca (Choroba wieńcowa);
  • Wysokie ciśnienie krwi;
  • Cukrzyca typu 2;
  • Niektóre nowotwory (sutek, okrężnica, endometrium, woreczek żółciowy, nerki i wątroba);
  • Bezdech senny.

Jest to również wyraźny znak niedopasowania naszego współczesnego środowiska do naszych genów i biologii. Nasze mózgi są zaprogramowane na poszukiwanie wysoce satysfakcjonujących, bogatych w kalorie potraw, co chroniłoby nas przed przetrwaniem w naszym naturalnym środowisku, ale w świecie, w którym wysoko przetworzone i rafinowane produkty spożywcze są tanie i łatwo dostępne, jest to recepta na przejadanie się i otyłość.

WYBIERAJ ŚWIADOMIE

Nie potrzeba tak wielu dodatkowych kalorii, aby spowodować przyrost masy ciała. Dzięki marketingowi stale jesteśmy ukierunkowani na wybór produktów, których bez wpływu reklamy byśmy nigdy nie kupili.

Musimy aktywnie i konsekwentnie opierać się wpływowi naszego nowoczesnego środowiska i przezwyciężyć zaprogramowane wybory naszego mózgu, tego, co łatwo i szybko dostępne, na rzecz świadomych wyborów produktów stanowiących podstawę naszej codziennej diety, co konsekwentnie oznacza zmianę naszych dotychczasowych przyzwyczajeń, stylu życia i diety. Ma to jednak przełożenie na nasze zdrowie, a to powinno być dla nas aspektem nadrzędnym i priorytetem podczas podejmowania decyzji.

Coaching zdrowotny nie mówi tylko o medycynie konwencjonalnej, alternatywnej, ale o wyznaczeniu sobie poszczególnych celów, zrozumieniu istoty problemu oraz odpowiedzialnym i świadomym kreowaniu swojego życia w zdrowiu i sukcesie. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej zdrowego odżywiania, walczysz z przewlekłymi chorobami albo po prostu masz pytanie dotyczącej racjonalnego i świadomego podejmowania decyzji, skontaktuj się pod nr tel +48 (22) 211-8790, gdzie dobry coach w Warszawie udzieli Ci pomocy i pomoże odnaleźć drogę codzienności, na której końcu będzie czekać na Ciebie, zrodzone za sprawą Twojej siły sprawczej, szczęśliwe i zdrowe życie.

Related Posts

Leave a comment