[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – nowe postanowienia. Określenie celu jest proste, ale czy wiesz, jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?
Nowy rok – nowe marzenia i inspiracje
Istnieje ciekawa zależność między kończeniem pewnego etapu, a rozpoczynaniem nowego. To, że czas jest zjawiskiem pozornym, nie jest niczym zaskakującym. Działamy wedle kalendarzy i tykających zegarów, których umowne ramy pozwalają utrzymać strumień naszego działania w jednym kierunku. Właśnie dlatego o wiele łatwiej jest nam wprowadzać zmiany do swojego życia, gdy kończy się jakiś dzień, miesiąc czy rok.
Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?
Ustanowienie celu jest proste. Trudność napotykamy w sytuacji, gdy mamy sprostać własnej ambicji. Jak wytrwać zatem w noworocznych postanowieniach? Postanowiłam, że podzielę się z Wami kilkoma sprawdzonymi sposobami, które stosuję na co dzień. Wystarczy, że wprowadzicie je do swojej codzienności, a sprostanie noworocznym celom wyda się o wiele łatwiejsze.
#1 Podziel się swoimi postanowieniami z drugą osobą
W przypadku, kiedy jawnie deklarujemy chęć do zrealizowania jakiegoś zadania, złożona publicznie obietnica mobilizuje nas do podjęcia działania. O ile jest to możliwe, podziel się swoimi postanowieniami z bliską Ci osobą. Jeśli Twoje postanowienie nie ma charakteru intymnego, równie dobrze możesz podzielić się nim np  na Instagramie lub w poście na własnym blogu. Ta metoda sprawi, że będziesz bardziej skłonny/a dochować złożonej obietnicy i wytrwać w osiągnięciu powziętego celu.
#2 Monitoruj swoje postępy oraz określ kamienie milowe
Prowadź skrupulatne obserwacje i zapisuj postęp własnych działań. Zauważ, ile czasu potrzebujesz na zrealizowanie danego zadania. Określenie kamieni milowych pozwoli Ci na wizualizację własnej drogi, przez co łatwiej będzie Ci ją pokonać i tym samym wytrwać w noworocznych postanowieniach. Możesz wprowadzić też system nagród, który będzie korelował z każdym przekroczonym progiem.
#3 Uwierz w siebie i akceptuj wsparcie innych
Wiara to pierwszy krok do sięgania po własne pragnienia. Mam na myśli to czasami wręcz irracjonalną wiarę w powodzenie, mimo że kontur celu ledwo jawi się nam na horyzoncie. To nic, w trakcie procesu obraz się wyostrzy. Najważniejsze, aby działać. Posiadaj tę niezłomną wiarę w swoje możliwości i w razie potrzeby, nie odrzucaj wsparcia bliskich Ci osób. Kto inny chciałby dla Ciebie najlepiej, jak nie właśnie Twoja rodzina lub przyjaciele?

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz?A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty.Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz