[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”40″][vc_column_text]

Ludzie sukcesu to osoby, które ponoszą odpowiedzialność za swoje decyzje, świadomie kreując zdrowe i szczęśliwe życie.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]To Ty tworzysz swoją rzeczywistość i tylko Ty sam jesteś odpowiedzialny za to, jak wygląda Twoja codzienność. Czas najwyższy zmierzyć się ze swoimi słabościami i zbudować swój własny życiowy sukces, oparty na wiedzy i świadomym kreowaniu rzeczywistości.

 

Błędne koło

Jakże łatwo jest przypisać winę, jakiejkolwiek przypadłości życiowej komukolwiek innemu, byle by tylko nie brać jej na swoje barki. Przykładów takich zachowań jest dużo np. “Nie mogę znaleźć pracy, bo nikt nie chce mnie zatrudnić”, “Nic nie układa mi się w życiu, bo już na starcie miałem trudniej niż inni”, itd… Jest to jednak błędne koło, z którego, dopóki nie wyjdziemy i nie zaprzestaniemy praktykować wyuczonego schematu myślenia, dopóty wciąż będziemy tkwić w martwym punkcie beznadziei i niespełnienia.

Zastanów się przez chwilę. Kiedy ostatnio zdarzyło Ci się obwiniać kogoś za to, za co Ty sam w rzeczywistości jesteś zobligowany do poniesienia odpowiedzialności? Ludzie nie osiągają satysfakcjonujących dochodów, ponieważ zrzucają winę na system, zamiast spojrzeć prawdzie w oczy i zobaczyć, że każdy, kto osiągnął sukces na tle zawodowym, rodzinnym czy prywatnym, osiągnął to ciężką pracą i wysiłkiem.

 

Ponieś odpowiedzialność za własny sukces

W naszym społeczeństwie dominuje tzw. “narracja ofiary”, gdzie Polak za własne niepowodzenia obwinia swoje państwo, rząd oraz ludzi zamożniejszych od siebie. Jest to przesuwanie odpowiedzialności na czynnik, nad którym nie mamy żadnej kontroli ani żadnego wpływu. Mówimy: “Nie miałem szczęścia”, zamiast przyznać się do tego, że tak naprawdę nie chciało się podjąć żadnej inicjatywy oraz wysiłku, aby zdobyć jakiekolwiek potrzebne kompetencje.

Wpisując się w rolę ofiary, już na samym starcie przekreślamy nasz potencjał możliwości, który jest w nas uśpiony i który możemy obudzić tylko wtedy, gdy zmienimy nasze dotychczasowe nawyki obwiniania innych osób za swoje własne błędy na myślenie pozytywne oraz odpowiedzialną postawę, które są charakterystyczne dla każdej osoby sukcesu.

 

Ty sam tworzysz swoją rzeczywistość

To uniwersalna prawda i czas się z nią pogodzić. Zmiana leży w Tobie i jeśli nie zdecydujesz się na podjęcie żadnego działania, w Twoim życiu nic się nie zmieni. Zaakceptuj, że wszystko zależy od Ciebie i na wszystko masz wpływ. Bądź odpowiedzialny za swoje decyzje oraz zrealizowane zadania, za swoją codzienność, pracę, rodzinę, Wybieraj świadomie. Uwierz, że potęga siły sprawczej do zmiany Twojej rzeczywistości leży w Tobie!

Life coaching to nauka mająca na celu pogłębienie Twojego rozwoju osobistego, Twojej świadomości życiowej i znajomości bogactwa potencjału Twojego własnego serca. Korzyści, jakie niesie ze sobą coaching, szkolenia organizowane w ramach spotkań, widoczne są już w pierwszym miesiącu współpracy, na końcu której czeka życie i zdrowie pełne sukcesu.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment