[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Dowiedz się, w jaki sposób prowadzić angażującą i wartościową rozmowę. Sztuka konwersacji to dziedzina, której można się nauczyć! Nie wierzysz? Sprawdź podane wskazówki!
Sztuka dobrej konwersacji – 3 wskazówki
Dzisiaj podzielę się z Wami moimi ulubionymi wskazówkami, które pozwolą Wam prowadzić ciekawą i angażującą rozmowę. Sztuka konwersacji stoi przed Tobą otworem – poznaj jej tajniki i wykorzystaj je w codziennym życiu, a szybko spostrzeżesz, jak każda Twoja rozmowa nabierze wartości!
1. Zadbaj o właściwe podejście, zanim zacznie się rozmowa
W momencie, kiedy czujesz się sztywno, jesteś drażliwy lub po prostu wypełniają Cię inne negatywne emocje, istnieje duże prawdopodobieństwo, że konwersację zblokuje niezręczna cisza lub po prostu nie będziesz w stanie nawiązać optymalnej wymiany myśli z drugą osobą i złapać flow, czyli w wolnym rozumieniu, nadawać na tych samych częstotliwościach, które ułatwią Wam zrozumienie. Zadbaj o odpowiedni nastrój, zanim rozpoczniesz rozmowę.
2. Kieruj się zasadą F.O.R.D.
Dla jednych może kojarzyć się z marką samochodową, ale nie o tym dzisiaj mowa 😉 F.O.R.D to akronim z j. angielskiego, który oznacz:
  • Family, czyli rodzina,
  • Occupation, czyli wykonywany zawód,
  • Recreational, czyli hobby,
  • Dream, czyli marzenia.

Wspomniany akronim F.O.R.D. ma służyć za przypomnienie,  czym chcą i lubią rozmawiać ludzie. Rzeczy i tematy, które są im najbliższe. Czynności, które ich angażują i napędzają. Podobnie jak ich dzieci, zwierzęta, ulubione hobby i marzenia o tym, dokąd chcą podróżować i co chcą robić w ciągu najbliższych kilku lat. Oczywiście te cztery szerokie tematy są tylko wyznacznikiem początku rozmowy, nie zakresem. Jeden z nich może być po prostu trampoliną, dzięki której zaczniesz wciągającą rozmowę na niezliczone tematy podczas randki czy spotkaniu z przyjaciółmi.

3. Mów o tym, co Cię ekscytuje. Unikaj negatywnych tematów

Mówienie o tym, co Cię ekscytuje – o Twoich pasjach, bez względu na to, czy jest to ogrodnictwo, fotografia czy coś innego – rozprzestrzenia pozytywne wibracje i pokazuje część Ciebie, która wnosi do Twojego życia najwięcej radości. W ten sposób otwierasz się na drugą osobę, dzięki czemu ona również czuje się zmotywowana do podzielenia się tym, co kocha najbardziej. Jednocześnie podczas rozmowy należy pamiętać o unikaniu negatywnych tematów, takich jak choroby, nudna praca czy toksyczny szef, które psują nastrój i zaburzają rozmowę, sprowadzając ją w dół lub całkowicie przerywając konwersację.

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment