Dzwoni poranny budzik. Za oknem jest jeszcze ciemno. Bierzesz poranny prysznic i zaczynasz nowy dzień. Czy wiesz, że to, jak wygląda Twój poranek, definiuje niemal całą resztę dnia?
Poranek sukcesu
Zastanów się na chwilę i zadaj sobie pytanie: Jak wygląda mój poranek? Czy zrywasz się z łóżka i w duchu przeklinasz krzyczący budzik, ponieważ wolałbyś wciąż spać pod ciepłą kołdrą? Czy może przeciągasz się w łóżku, uśmiechasz się sam do siebie i dziękujesz za to, że możesz oddychać i żyć?
Każdy kolejny dzień jest okazją do czerpania nowych doświadczeń i lekcji życia. Każdy kolejny poranek to możliwość wzbogacenia własnej duszy o nowe znajomości, nawyki, smaki, miejsca, dźwięki. Nawiązując do słów Buddy, każdego ranka rodzimy się na nowo. To, co robimy dzisiaj, liczy się najbardziej. To właśnie chwila obecna jest najważniejsza, nie przeszłość ani przyszłość.
5 wskazówek, jak zacząć dobrze dzień
Zauważyłam, że wypracowanie w sobie 5 poniższych porannych nawyków, pozwala nadać tempo i charakter pozostałej części dnia. Postanowiłam podzielić się nimi z Wami, abyście mogli świadomie kreować pozytywny poranek, mający bezpośredni wpływ na resztę każdego dnia Waszego życia.
1. Planuj dzień wcześniej

Zapisz tylko 1-3 najważniejsze zadania, które chcesz sfinalizować, na liście rzeczy do zrobienia na kolejny dzień. Utrzymując bardzo ograniczoną listę, łatwiej jest wykonywać i kończyć pracę nad najważniejszymi zadaniami. Gdy są już zrobione, a Ty czujesz, że jesteś w stanie pracować więcej, sięgnij po poboczne zadania.

2. Zanim pójdziesz spać, przygotuj się na kolejny poranek

Ten prosty nawyk pozwoli Ci zmniejszyć ryzyko porannego stresu. Wystarczy, że przed snem przygotujesz kilka potrzebnych rzeczy na kolejny poranek:

 • Spakuj swoją torbę.
 • Przygotuj i spakuj swój lunch.
 • Umieść klucze, portfel itp. w konkretnym miejscu, abyś mógł szybko je znaleźć i spakować przed wyjściem z domu.

3. Nie śpiesz się

Kiedy zaczynasz dzień powoli i wykonujesz czynności w wolnym tempie, o wiele łatwiej jest uniknąć niepotrzebnego stresu. Dzięki czemu możesz skupić się na tym, co robisz, nie zapominając o najważniejszych zadaniach dnia.

Otwierasz się w ten sposób na chwilę obecną, wykluczając w ten sposób większość negatywnych emocji, które mogłyby pojawić się na Twojej drodze. To pozwala na świadome docenianie i budowanie wdzięczności w codziennym życiu za drobne sprawy, ponieważ Twoja uwaga jest skierowana na zewnątrz, a nie bez celu do wewnątrz na to, co wydarzyło się w przeszłości lub mogłoby zaistnieć się w przyszłości.

4. Odkrywaj pozytywne inspiracje podczas śniadania

Zacznij dzień od czegoś, co Cię motywuje i ładuje pozytywną energią, która sprawia, że chcesz po prostu działać, rozwijać się i iść przed siebie.

Szukaj pozytywnych wibracji wokół siebie, na przykład:

 • Czytając najnowszy pozytywny post ulubionego blogera.
 • Słuchając podcastu, który zwiększa Twoją motywację.
 • Czytając rozdział z książki, która Cię inspiruje.
 • Oglądając motywujący filmu na Youtube.

5. Zbuduj własną rutynę pozytywności

Robienie tego, co w głębi duszy uważasz za słuszne, sprawi, że poczujesz się dobrze. Podniesie Twoją samoocenę i zmotywuje Cię do działania na część lub nawet całą resztę Twojego dnia.

Jak możesz odnaleźć swoją własną rutynę pozytywności? To proste. Po prostu rób to, co w głębi duszy uważasz za słuszne, np.:

 • Powiedz szczery i zachęcający komplement komuś w pracy lub w swoim życiu.
 • Pomóż komuś, kto wydaje się zagubiony w aktualnie wykonywanym zadaniu.
 • Uporządkuj swoje miejsce pracy w ciągu 2 minut.
 • Wykonaj wysiłek fizyczny – to może być np. jogging, joga, pływanie, pilates, itp.
 • Zjedz jakikolwiek owoc, np. jabłko, zamiast niezdrowej przekąski.
 • Kiedy masz ochotę osądzić kogoś w swoim życiu, w telewizji lub w gazecie, spróbuj znaleźć bardziej wyrozumiałą perspektywę. Uśmiechnij się i zapytaj, jak mija komuś dzień  – i naprawdę posłuchaj odpowiedzi.

I najważniejsze – nie zapomnij poświęcić kilka sekund na docenienie tego, co już udało Ci się osiągnąć!

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Posty powiązane

Zostaw komentarz