Czy wiesz, w jaki sposób czerpać nieustanną satysfakcję z życia nawet w obliczu codziennej rutyny? Odkryj 5 sprawdzonych sposobów na stałe poszerzanie strefy komfortu, aby każdego dnia odkrywać i uczyć się o sobie samym czegoś nowego!

Jak codziennie poszerzać strefę komfortu?
Nie mam dla Ciebie żadnej sekretnej receptury. Tak naprawdę w drobnostkach tkwi siła. W codziennych, pojedynczych czynnościach, które być może nawet praktykujesz, ale tym razem chciałabym, abyś wybierał i monitorował swoje nawyki świadomie, koncentrując się na tym, co możesz dzięki nim osiągnąć.
Poniżej znajdziesz 5 sposobów na poszerzanie własnej strefy komfortu każdego dnia. Najważniejsze – nie ma w tym nic skomplikowanego, a codzienne praktykowanie tych kilku nawyków może wprowadzić do Twojego życia nieoczekiwane rezultaty.
Sięgnij po lekturę z gatunku, którego wcześniej nie czytałeś
Czasami w bardzo prosty sposób można znacznie poszerzyć swoją perspektywę patrzenia lub całkiem ją zmienić. Jak? To niezwykle proste. Poświęć pół godziny dziennie na czytanie takiej lektury, po którą normalnie byś nie sięgnął. Wyjdź poza utarte ścieżki i porzuć swoją strefę komfortu!
Czerp radość z tego, co Ci się przytrafia
Nawet jeśli coś nie idzie konkretnego dnia po Twojej myśli, jesteś zasypany zadaniami i nadmiarem obowiązków daj sobie słowo, że będziesz czerpać radość i przyjemność z codziennych, rutynowych czynności. Uwierz mi – to naprawdę działa!
Pozwól sobie na dzień offline
W dobie social mediów większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo potrafią one dyktować tempo dla naszego dnia. Pozwól sobie na bycie off i wyloguj się na dzień, dwa, może nawet na tydzień!, zauważysz, jak Twoje myśli stają się bardziej przejrzyste, a Ty czujesz się zrelaksowany i skupiony na konkretnych obowiązkach.
Staraj się dawać innym to, co sam chciałbyś otrzymać
Zamiast sarkazmu i ironii wybieraj bycie miłym i pełnym wsparcia dla innych, a szybko zauważysz, że ludzie staną się dla Ciebie bardziej przyjaźnie nastawieni. Podaruj innym uśmiech, pomóż, gdy proszą o pomoc, okaż empatię. To nic nie kosztuje, a znacząco wpływa na jakość dnia i poprawę Twojego samopoczucia.
Zjedz lub ugotuj coś wyjątkowego
Wbrew pozorom nie tak łatwo zmieniamy nasze “jedzeniowe” przyzwyczajenia. Zazwyczaj sięgamy po to, co znane i sprawdzone. Nie bój się poszerzać granic. Kosztuj różne smaki i poczuj zapachy wyjątkowych, nieznanych Ci dotąd potraw. Jeśli czujesz się pewnie w kuchni, nie bój się eksperymentować z nowymi przepisami kulinarnymi. Równie dobrze możesz wybrać się z partnerem lub przyjaciółką do orientalnej restauracji i zamówić tę pozycję z karty, która wydaje Ci się najbardziej egzotyczna!


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Related Posts

Leave a comment