[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Toksyczni ludzie – jak sobie z nimi radzić?
Nie pozwól, aby negatywne emocje, którymi emanują toksyczni ludzie, odbierały Ci Twoją motywację chęć do życia. Dowiedz się, jak sobie z nimi radzić!
toksyczni ludzie – jak ich rozpoznać?

Czy słyszałeś/aś kiedykolwiek o pojęciu „emocjonalny wampir„? Oczywiście, nie mam na myśli mitycznych istot, których korzenie egzystencji znajdziemy w ludowych legendach. Emocjonalnym wampirem nazywamy osobę, która „zabiera” naszą własną energię, chęć do działania, motywacji – do życia. Na pewno spotkałeś się kiedyś z poczuciem bezsilności i wyraźnym spadkiem nastroju po rozmowie np. ze znajomym lub nawet członkiem rodziny. Jeśli wymienione syndromy były Ci bliskie, najwyraźniej miałeś do czynienia z toksyczną osobą, zwaną powszechnie emocjonalnym wampirem.

Unikaj negatywnych ludzi. Pojawiają się tylko po to, by narzekać na problemy, dzielić się katastrofalnymi historiami, szerzyć strach oraz osądzać innych.
– Dalai Lama

Kim są właściwie toksyczni ludzie i jak ich rozpoznać? Istnieje kilka konkretnych cech, po których można poznać osobę, emanującą negatywną energią. Toksyczni ludzie przejawiają tendencję do:

  • negatywnego nastawienia,
  • krytyki innych, najczęściej bliskich osób,
  • skłonności do kłamstw oraz manipulacji,
  • potrzebą do posiadania niepodważalnej racji,
  • dramatyzowanie oraz wyolbrzymianiem na siłę problemów.

To tylko niektóre z cech, jakimi charakteryzują się toksyczni ludzie. Osoby o negatywnym usposobieniu nie szanują Twojego czasu, stawiając siebie i swoje osobiste priorytety na pierwszym miejscu, co skutkuje  zniewagą wobec Twoich potrzeb. Takie osoby więcej mówią, niż słuchają, nie skupiają się na tym, co do nich mówisz. Toksyczna osoba może przejawiać również tendencję do kontrolowania innych, mowa o tzw. control freak, który bardzo łatwo popada w złość w przypadku, gdy sprawy (m.in. też zachowania innych osób) nie idą po jego myśli.

toksyczna osoba – jak sobie z nią radzić?

Prędzej czy później spotkasz na swojej drodze toksyczną osobę, dlatego im szybciej nauczysz się rozpoznawać jej cechy oraz sobie z nią radzić, tym lepiej dla Ciebie. Najprostszym sposobem jest ograniczenie kontaktu z toksyczną osobą do minimum. Jednak co w przypadku, gdy toksyczna osoba jest członkiem Twojej rodziny?

Ważne, abyś szybko zidentyfikował taką relację oraz spotykał się z daną osobą tylko wtedy, kiedy to konieczne. Pamiętaj, o wytyczeniu jawnych granic i zachowaniu dystansu między wami. Nie daj się wciągnąć w bezsensowne, prowadzące donikąd dyskusje czy manipulacyjne gierki. Staraj się utrzymać powierzchowny i nieangażujący charakter takiego kontaktu.

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz?A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty.Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz