[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

Jak budować zdrowe i trwałe relacje? Od czego zacząć? Jakie wartości są fundamentem udanego związku?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Relacja bez fundamentów to jak budowanie domu na piasku – niepewnym gruncie, więc w każdym momencie z podmuchem nawet lekkiego wiatru wszystko może się zawalić. Tak samo jest ze związkiem. Związek bez solidnych podstaw jest nietrwały, dlatego nawet z pozoru niewinne słowo, dyskusja, kłótnia może stać się punktem zapalanym, który, spalając emocjonalnie obie osoby, zamieni relację w popiół.

 

Fundamenty trwałej relacji

Podstawą zdrowych i silnych relacji z innymi ludźmi jest zaufanie oraz spojrzenie na przyszłość w tym samym kierunku, co druga osoba. Wspólny cel. Wspólne zainteresowania. Wspólne radości i chwile szczęścia, jak i obawy i troski. Bezwarunkowe otworzenie się na człowieka, z którym chcemy budować więź. Właśnie, budować relację, ale jaką? Na czym Ci zależy? Czego potrzebujesz? Co chciałbyś od siebie dać osobie, którą kochasz?

 

Krok pierwszy

Odpowiedz sobie na pytania:

  • Co jest dla mnie ważne?
  • Jaką relację chciałbym zbudować?
  • Chcesz uleczyć, zmienić, a może odbudować relację?

Związek z drugą osobą jest jak palenisko, do którego stale trzeba dokładać drewna, aby ogień nigdy nie wygasł. Relacja to dom, a każdy solidny i trwały dom potrzebuje równie solidnego i trwałego fundamentu oraz projektu. Dlatego zastanów się, jak dom chciałbyś zbudować, jaką relację pragniesz stworzyć. Ciepłą, pełną zaufania i bezwarunkowej miłości?

To dopiero pierwszy krok. Jeśli już wiesz, czego oczekujesz od relacji i jesteś świadomy, jaki związek chcesz budować to dopiero połowa drogi. W kolejnej części felietonu, który pojawi się niebawem na blogu, poznacie kolejny krok na drodze budowania zdrowych, silnych i trwałych relacji z ludźmi.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Comments (0)

Przekonywania Lidii sa tak sluszne, ze tylko nalezy sie do nich stosowac. Doswiadczylem tego w mym ponad 90 letnim zyciu.

Leave a comment