[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

3 słowa, których powinieneś przestać używać

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Postawy protekcjonalne mogą wywierać niebagatelny wpływ na innych ludzi. Uważając na uczucia innych oraz traktując ich z pokorą, można uniknąć bycia postrzeganym za złośliwą osobę.

W niektórych sytuacjach dobór słów oraz wyrażeń może zostać jednak błędnie zinterpretowany i spowodować trwałą rysę w relacji międzyludzkiej. Książki o samodoskonaleniu przedstawiają przekonujące powody dla pewnych wzorców zachowań, które mogą obrażać innych, pomagając jednocześnie określić, jak je pokonać.

 

3 słowa, których powinieneś przestać używać
1. Nienawiść

Słowo to przedstawia jedną z najsilniejszych emocji, jakich można doświadczyć. Wiele osób nadużywa go, aby wyrazić uczucia, takie jak niechęć czy uraza. Jednocześnie nienawiść jest odpowiednikiem skrajnych emocji, które niosą ze sobą dużą ilość negatywnej energii. Możemy to zauważyć szczególnie na przykładzie historii ludzkości, gdzie nienawiść najczęściej kojarzy się z ohydnymi aktami terroryzmu.

2. Rozczarowanie
Określenie to oddaje poczucie niezadowolenia w stosunku do kogoś, kto mógł nie sprostać czyimś oczekiwaniom. Będąc kimś rozczarowanym jest równoznaczne z przekonaniem, że dana osoba nie zaskoczy nas niczym więcej. Właśnie dlatego to słowo może być bardzo krzywdzące dla drugiej osoby, ponieważ skreśla jej szanse i motywację już na samym starcie.
3. Kontroler

Możesz podziwiać cechy przywódcze danej osoby do czasu, kiedy to dominujące zachowanie nie stanie się zbyt drażniące dla innych i dla samego Ciebie. Nazywając jednak taką osobę “kontrolerem”, możesz zranić czyjąś samoocenę, dlatego wyraźnie zaznacz, że nie przepadasz za dominującym zachowaniem. Pamiętaj, aby odpowiednio dobrać i wyważyć słowa, których użyjesz.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Słowa mają niezwykłą moc. Korzystając z nich świadomie, możesz zadbać o relację z drugim człowiekiem i samym sobą. Mam na myśli właśnie te słowa, które wypowiadasz do siebie w ciągu dnia. Myśli. Nie zapominaj też i o nich.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment