[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Bądź liderem, który wie, jak zwiększyć motywację, szczęście, produktywność i efektywność swoich pracowników.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy mieli większą motywację do działania, najlepiej zacząć od samych motywów. Czerpanie z ludzi tego, co najlepsze, nie wiąże się z jedną formułą dla wszystkich. Oznacza to pracę nad zrozumieniem wewnętrznych czynników napędzających, które zwiększą motywację każdego pracownika w całkowicie indywidualny sposób.

Najlepsi liderzy rozumieją, że to właśnie oni odgrywają kluczową rolę w zwiększaniu motywacji swoich pracowników. Poznaj cztery najważniejsze sposoby, które pozwolą Ci na zwiększenie motywacji do działania w Twojej firmie.

 

Stwórz bezpieczną przestrzeń pracy

Daj ludziom możliwość do wyrażania siebie oraz swoich opinii bez obawy przed osądem lub krytyką. W wygodnym i bezpiecznym środowisku Twój zespół może swobodnie działać w duchu otwartej współpracy i zaangażowania, gdzie każdy może wnosić swoje pomysły. Kiedy ludzie czują się zrozumiani i docenieni za to, kim są, są gotowi zaangażować się i brać czynny udział w działaniu na korzyść firmy, której priorytety stają się także ich celami.

Zminimalizuj wpływ kultury organizacyjnej

Kultura organizacyjna jest skutecznie demotywująca w pracy. Jej wpływ obniża morale pracowników, dlatego nie wystarczy zminimalizować to zjawisko – musisz całkowicie je wyeliminować. W zamian wprowadź kulturę, w której nagrody i awanse opierają się wyłącznie na jawnych kwalifikacjach i wynikach Twoich pracowników, a nie na względach politycznych lub relacjach z wpływowymi osobami.

Doceniaj i nagradzaj – we właściwy sposób

Liderzy, którzy naprawdę rozumieją motywację, koncentrują się na docenieniu i nagradzaniu ciężkiej pracy, wysiłku, zaangażowania, wytrwałości, wyobraźni i podejmowania ryzyka przez swoich pracowników. Najbardziej efektywne nagrody mają charakter pieniężny, więc inwestuj tyle, ile pozwala na to Twój budżet, w takie rzeczy, jak podwyżki płac, premie, promocje. Unikaj nagród, które:

  • zwiększają presję w osiąganiu określonych wyników,
  • takich, które ryzykują duży procent wynagrodzenia pracowników,
  • takich, które stawiają członków zespołu przeciwko sobie w bezpośredniej konkurencji.

Nagradzanie za pomoc w osiąganiu celów organizacyjnych zwiększa poczucie kompetencji i zaangażowania w Twojej firmie, co przekłada się na bezpośredni wzrost motywacji i wydajności Twoich pracowników.

Twórz sensowne cele

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie motywacji jest poświęcenie swojej energii na coś znaczącego. Upewnij się, że cele, które stawiasz zespołowi, indywidualnie i zbiorowo, są wyraźnie powiązane z główną misją i celem Twojej firmy. Kiedy pracownicy mają poczucie celu w pracy, czują się pełni pasji, zaangażowani i  są gotowi do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Ich zewnętrzna koncentracja na służbie organizacji i wewnętrzna determinacja, by osiągnąć sukces, łączą się w jednym celu, służeniu i przynoszeniu obopólnej korzyści – satysfakcji swojej i lidera, czyli Twojej.

 

Podsumowując, najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie motywacji pracowników jest zrozumienie ludzi, którymi kierujesz, poprzez sprawienie, by czuli się bezpieczni, docenieni i byli realną częścią znaczącego przedsięwzięcia. To najlepsza motywacja, jaką możesz zapewnić jako lider.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment