[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Poznaj sekret produktywności i wprowadź go w swoje życie!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Obecnie, kiedy wielu z nas zostało zmuszonych do pracy zdalnej, pojawia się problem, który dotykaj sporej części osób. Mowa o motywacji. Jak efektywnie pracować z domu? Co zrobić, aby być produktywnym poza biurem?

 

System nagród

Pracując zdalnie, bardzo łatwo jest się rozproszyć. Bo czemu by nie dokończyć ostatniego sezonu ulubionego serialu na Netflixie? Albo może akurat w tej chwili poćwiczyć jogę czy wyjść z psem na spacer?

Pomoże Ci w tym system nagród. Zastanów się, co lubisz robić. Nabierz nawyku kończenia zadań i projektów oraz nagradzania siebie obiecaną przyjemnością, czyli czasem przeznaczonym tylko dla siebie.

Trzymaj się planu!

Stworzenie luźnego harmonogramu może pomóc w wypełnianiu zadań, ale nie wymusza tworzenia biurowej przestrzeni pracy w domu. To wygląda mniej więcej tak:

  • Obudź się, spędź trochę czasu z rodziną lub, jeśli poddajesz się kwarantannie w pojedynkę, zrób wszystko, co oczyści ci głowę na cały dzień. Nie spiesz się. Zjedz śniadanie. Rób swoje.
  • Gdy poczujesz się gotowy na cały dzień, zaloguj się i zrób kilka wstępnych porannych prac. Gdy poczujesz, że produktywność spada, zrób sobie przerwę. Zrób kilka pajacyków, zaparz więcej kawy, spędź trochę czasu ze zwierzakiem lub członkiem rodziny, posłuchaj części swojego ulubionego podcastu
  • A kiedy zwykle będziesz kończyć dzień (o której godzinie zwykle wychodzisz z pracy?) – nazwij to definitywnym zakończeniem. Wyłącz laptopa. Wycisz telefon. Brak wyraźnej linii rozgraniczającej między biurem a domem będzie niezwykle toksyczny, jeśli nie uda się stworzyć odpowiednich granic.
Stwórz kreatywną przestrzeń pracy

Stwórz separację między pracą a życiem. O wiele trudniej jest stworzyć mentalne granice, gdy fizycznie nie tworzysz dystansu między dwoma światami. Pracuj w salonie, śpij w sypialni. Jeśli nie masz salonu, ustaw mały kącik z laptopem – mały stolik i krzesło.

Kluczem jest oszukanie mózgu, aby pomyślał, że znajdujesz się w środowisku pracy, a kiedy skończysz dzień, przełączenie kodu na środowisko odpoczynku. Na przykład, jeśli pracujesz w łóżku, czy możesz sobie wyobrazić, jak trudne będzie zasypianie? Czy kiedykolwiek spałeś w swoim biurze?

Najprawdopodobniej masz to, czego potrzebujesz, aby stworzyć zrównoważone środowisko pracy. Wiem, że to nie jest idealne rozwiązanie – większość z nas wolałaby pracować w kawiarniach (lub tak – w biurze), więc musimy robić, co w naszej mocy, aby zachować rozsądek i produktywność podczas pracy z domu.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment