[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”40″][vc_column_text]

Sukcesu nie można kupić – sukces to dyscyplina.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Definicja sukcesu jest bardzo indywidualną sprawą. Dla jednej osoby może być równoznaczna ze zdobyciem wykształcenia, dobrej pracy oraz wspinania się po szczeblach kariery. Dla innych sukcesem może być prywatna działalność i obranie własnej ścieżki. Sukces może oznaczać również założenie rodziny, zbudowanie własnego domu oraz zapewnienia sobie i bliskim zabezpieczenia finansowego. W definicji sukcesu mieści się także stałe pogłębianie umiejętności, zdobywanie wiedzy ogólnej o otaczającym świecie, poszerzanie horyzontów, podróże i zawieranie nowych znajomości.

Jedno jest pewne – jakkolwiek by nie brzmiała definicja sukcesu, jest nim, ogólnie rzecz mówiąc, spełnienie i życie w zgodzie z samym sobą. Obranie własnej ścieżki, pójście za głosem serca oraz realizacja postawionych sobie celów.

 

Sukces to Twój charakter.

 

Dane jest Ci  życie, które możesz lub nie przeżyć na swoich warunkach. Zaryzykujesz osiągnąć więcej i iść własną drogą, a nie utartymi szlakami? Codziennie na swojej drodze spotykasz ludzi, zachowania, obyczaje, będące wyznacznikami norm społecznych, które mówią o tym, jaki powinieneś być, jak się ubierać oraz jak zachowywać, a nawet jaką drogą pójść, aby osiągnąć wymarzony sukces.

Na osiągnięcie sukcesu nie ma jedynego i sprawdzonego przepisu. Do pełni szczęścia i spełnienia życiowego potrzebna Ci jest własna definicja sukcesu, taka, która jest zgodna z Twoimi marzeniami, pragnieniami, celami – z Tobą samym. Określenie tego jest bardzo ważne, ponieważ dość często dużo osób właśnie o tym zapomina i w wyniku czego potrafi iść przez życie, podporządkowując się definicji nie swojej własnej, tylko całkiem innej osoby, a wtedy taka wędrówka nie ma większego sensu. Po co mamy kierować się zasadami, z którymi nie jesteśmy zgodni, jak i również dążyć do celu, gdzie na końcu drogi nie czeka nas satysfakcja?

 

Sukces to niestrudzone i wytrwałe wykonywanie codziennych obowiązków.

 

W osiągnięciu sukcesu pomoże Ci przede wszystkim wyznaczenie określonego celu. Czego pragniesz? Co chciałbyś kiedyś po sobie zostawić? Co daje Ci satysfakcję i spełnienie? Musisz wskazać nie tylko rezultaty, jakie chcesz osiągnąć, ale również jasno odpowiedzieć sobie samemu, jakim człowiekiem chciałbyś się stać. W dążeniu do doskonalenia i osiągnięciu sukcesu pomoże Ci zbudowanie pozytywnych nawyków oraz podniesienie własnych standardów, według których kierujesz się w życiu, podejmując każdą decyzję. Pomoc w kreacji, utrwaleniu i wytrwaniu w dążeniu do określonego celu poprzez codzienne wykonywanie powtarzających się czynności może przynieść Ci coaching, szkolenia dla Ciebie, jak i również dla Twoich pracowników, podnoszące efektywność ich pracy poprzez mentalne odstresowanie, mające realny i radykalny wpływ na zyski Twojej firmy. Fundamentem osiągnięcia sukcesu jest nastawienie psychiczne, objawiające się w wierze w możliwość rozwoju i uwolnienie swojego potencjału. Zbudowanie pozytywnego obrazu własnej osoby, wiara w nieograniczone możliwości oraz prowadzenie stylu życia sprzyjającemu motywacji i wzrostu energii – m.in. zdrowe żywienie, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu – klucz do osiągnięcia sukcesu jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Jeśli tylko zdecydujesz się na realizację swoich marzeń, life coach pomoże Ci spełnić Twoje pragnienia i wytrwać w wędrówce do wyznaczonego sobie celu, aby na końcu drogi osiągnąć spełnienie i szczęście, będące synonimem życiowego sukcesu.

 

Sukces nie przychodzi przypadkowo… Sukces jest nagrodą za długi i ciężki wysiłek.
– Lidia Iwanowska

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz