[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Cierpisz na brak motywacji? Dowiedz się, jak z tym walczyć!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Co powoduje brak motywacji? Dlaczego tak wiele osób cierpi na jej brak? Przyjrzyjmy się najpierw, czym właściwie jest motywacja.

Motywacja jest siłą napędową, która pozwala ludziom osiągać swoje cele. Jedynym powodem, dla którego ludzie są wystarczająco skoncentrowani na osiągnięciu sukcesu na danej płaszczyźnie jest to, jaki właściwie mają obraz swojej osoby w kontekście osiągnięcia danego celu oraz motywów, które napędzają ich do podejmowania codziennego wysiłku.

Kiedy dana osoba jest zmotywowana do osiągnięcia czegoś, zwykle ma ku temu wystarczająco dobry powód. Mimo wszystko dużo osób cierpi na brak motywacji do działania, a większa część z nich nawet nie wie, jak sobie radzić ze stagnacją i prokrastynacją, która ich dotknęła.

 

3 Najczęstsze powody braku motywacji
  • Czujesz, że nie zasługujesz na więcej.

Twoja samoocena odgrywa istotną rolę na drodze do osiągnięcia postawionego sobie celu. Gdy nie jesteś pewny siebie, nie znasz swojej wartości, wpadasz w błędny krąg myślenia, przekonując samego siebie, że nie zasługujesz na sukces. W ten sposób generujesz i ulegasz samospełniającej się przepowiedni. Pamiętaj, że czyny zaczynają się od myśli, a myśli od… Twojej własnej samooceny, która rzuca cień na otaczający Cię świat i relacje z innymi.

 

  • Bierzesz więcej, niż jesteś w stanie unieść.

Biorąc na siebie zbyt dużą ilość projektów, dajesz sobie tylko kolejny powód więcej do zwlekania. Dzieje się tak, ponieważ podejmiesz się zbyt wielu zadań.  Zwlekanie jest sprzymierzeńcem braku motywacji, dlatego następnym razem jak będziesz robić listę zadań na kolejny dzień, daj sobie taryfę ulgową, rozbij projekty na większe odstępy czasowe, abyś mógł je z łatwością zrealizować.

 

  • Potrzebujesz pomocy, ale boisz się o nią poprosić.

Czasami, żeby osiągnąć jakiś cel, nie jesteś w stanie polegać tylko na sobie. Tak naprawdę to Twoja duma nie pozwala Ci przyznać, że potrzebujesz czyjejś pomocy. Sam nie potrafisz pójść o krok dalej, w wyniku czego tracisz motywację do dalszego działania. Warto schować dumę do kieszeni i zwrócić się do kogoś, kto będzie potrafił wskazać nam właściwy kierunek dalszej wędrówki. To naprawdę nic nie kosztuje, a może nawet zaowocować pogłębieniem relacji z drugą osobą, która poczuje się ważna i wartościowa, ponieważ to właśnie ją wybierzesz do pomocy przy realizacji swoich osobistych planów.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz