Czy jesteś gotowy na sukces?

Kiedy patrzymy na tych, którzy przeszli z otyłości na szczupłą sylwetkę, na osobę, która znalazła miłość, której szukali, lub na osobę, która wspięła się po drabinie sukcesu w swojej karierze, jednym wspólnym mianownikiem, który zauważymy, jest to, że byli gotowi.

Byli gotowi na sukces, gotowi na zmianę, gotowi na dostateczną miłość do siebie, gotowi widzieć siebie lepszymi niż w rzeczywistości byli. Żadna pomoc nie spowoduje zmiany, dopóki uczeń nie będzie gotowy na zmianę.

Kiedy pojawia się nauczyciel i jak go rozpoznać?

Mówią, że kiedy uczeń będzie gotowy, pojawi się nauczyciel. Zwykle możemy myśleć o tym w kategoriach kogoś, kto jest gotowy nauczyć się czegoś nowego i dlatego znajduje się przed odpowiednią osobą, która może go uczyć. To powiedzenie oznacza również, że kiedy jesteśmy gotowi uczyć się i wzrastać, będziemy gotowi słuchać i postępować zgodnie z wiedzą, którą zdobywamy od nauczyciela, który jest już przed nami i być może od miesięcy, a nawet lat.

Nauczycielem może być osoba, ale nauczyciel może być wydarzeniem lub okazją. Ci „nauczyciele” mogą być widoczni i dostępni, ale jeśli nie czujemy się warci lub naprawdę gotowi na nasze upragnione sukcesy, sabotujemy własne szanse na sukces.

Otwórz się na zmianę

Kiedy nie czujemy się gotowi w środku, nie postawimy się w sytuacjach koniecznych do odniesienia takich sukcesów. Kiedy nie czujemy się gotowi w środku, możemy „kopać i krzyczeć” na nauczyciela. Kiedy nie wierzymy, że jesteśmy warci lub gotowi na nadchodzącą zmianę, możemy „skrzyżować ręce”, całkowicie opierając się wszystkiemu, w czym nauczyciel może nam pomóc. Zanim więc zadasz pytanie, dlaczego nie osiągasz „x” lub nie przyciągasz „y” do swojego życia, zastanów się, czy zrobiłeś wszystko to, co powinieneś był zrobić, aby zbliżyć się do swoich celów.

Posty powiązane

Zostaw komentarz