[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak sprawić, aby zły dzień stał się lepszy?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Stało się. Masz dzisiaj zły dzień. W Twojej głowie krążą negatywne myśli, a Ty nie możesz zatrzymać karuzeli ciągnących Cię w dół emocji. Czujesz, że więcej nie dasz rady. Jak znaleźć siłę, aby zamienić zwątpienie w nadzieję?[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Rozczarowanie. Najgorsze, co możesz zrobić to stworzenie walki między tym, jak się czujesz, a tym, jak powinieneś się czuć. Jest tutaj tyle frustracji i nieszczęścia, w przestrzeni między tym, jakie rzeczy w istocie są, a jak sobie je wyobrażaliśmy, że powinny być.

Rzecz w tym, że nie ma uniwersalnego autorytetu uczuć, który dyktuje, jak powinniśmy się czuć. Czasami mamy złe dni. Nie są przyjemne i wolelibyśmy ich nie mieć. Ale kiedy to robimy, pierwszym krokiem do polepszenia swojego nastroju jest pozwolenie sobie na odczuwanie tego, co czujemy, i zaakceptowanie właśnie tych emocji, które nas wypełniają.

 

5 sposobów na zły dzień
 1. Krok 1: Akceptacja
  Zatrzymaj się i weź oddech. Tak, naprawdę głęboki oddech. Poczuj to, co czujesz, a następnie daj sobie pozwolenie na zły dzień. Dosłownie powiedz sobie: „Dzisiaj jest ciężki dzień. Można mieć taki. Pozwalam sobie mieć zły dzień ”.
 2. Krok drugi: Plan
  Spójrz na to, co musisz zrobić w ciągu dnia i jeśli to możliwe, dostosuj swoje plany do obecnego nastroju, który czujesz. Jeśli możesz uniknąć podejmowania wielkich decyzji, odbywania naprawdę decydujących spotkań lub bycia w sytuacji, w której musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, postaraj się rozplanować swój dzień tak, aby tego dnia nie musieć stawać na wysokości zadań, oko w oko z presją i odpowiedzialnością.
 3. Krok 3: Wdzięczność
  Zapisz trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczny tego dnia. Sprecyzuj je. Mogą być to naprawdę szczegóły, ale kluczem jest to, że są konkretne – zamiast pisać „jestem szczęśliwy, że żyję”, napisz „jestem wdzięczny, że stać mnie na zakup naprawdę dobrej kawy”. Magia praktyki wdzięczności polega na tym, że dosłownie zmienia chemię naszych mózgów i pomaga nam czuć się bardziej pozytywnie.
 4. Krok 4: Dobroć
  Najlepszym sposobem na lepsze samopoczucie jest zrobienie czegoś miłego dla kogoś innego. Dzieje się tak przez wszystkie dni, ale szczególnie przez te, w których pochłaniają Cię własne negatywne uczucia. Napisz do przyjaciela, aby się zameldował, wyświadczył przysługę w pracy, kupił kawę osobie stojącej w kolejce, otworzył komuś drzwi, oddał komuś komplement – każde, nawet z pozoru drobne działanie jest wynikiem Twojej życzliwości płynącej z głębi serca.
 5. Krok 5: Matka Natura
  Pierwszą korzyścią z pójścia na spacer jest dosłownie zmiana perspektywy. Spójrz na różne rzeczy, poczuj, jak twoje ciało się porusza, wdychaj świeże powietrze. Jeśli możesz złapać trochę słońca lub trochę przyrody na spacerze, jeszcze lepiej. Ostatnie badania naukowe wykazały, że spacer na łonie natury może zatrzymać negatywne, obsesyjne myśli, czyli właśnie takie, które często wypełniają nasze głowy, gdy mamy ciężki dzień.

BONUS: Uśmiechnij się 🙂 Uśmiech to najpotężniejsze lekarstwo pod słońcem. Tylko uważaj… Bardzo łatwo nim zarazić drugą osobę![/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz