[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czy w dzisiejszych czasach istnieje moda na coaching? Co wpłynęło na wzrost popularności coachingu w ostatnich latach?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Kim jest coach? Wbrew pozorom wiele osób nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Mianem coacha określa się zarówno mówca motywacyjny, jak również trener czy mentor, nazywany przez swoich klientów coachem, wykorzystując coachingowe techniki podczas organizowanych szkoleń.

Różnorodność definicji nie wynika wcale z braku jednoznacznej odpowiedzi, a z wielu dostępnych możliwości wyboru wielotorowego rozwoju osobistego. Tak bogaty wachlarz dróg, które możemy obrać, uwarunkowany jest właśnie różnorodnością sformalizowanych form wewnętrznego rozwoju.

 

Czym jest coaching?

Wiesz już, że coach może być zarówno mówcą motywacyjnym i trenerem biznesowym, lecz wciąż zastanawiasz się, o co tak w ogóle w tym całym coachingu chodzi? Coaching jest jedną z wielu dróg rozwoju osobistego – narzędziem, które pomaga nam pójść o krok dalej, realizując postawione sobie cele oraz pokonując wszelkie przeciwności na naszej drodze.

Podczas szkolenia coach zadaje klientowi odpowiednie pytania w taki sposób, aby ukazać mu w jak najszerszej perspektywie wachlarz istniejących możliwości, prowadzących do realizacji celu w zgodzie z wartościami i emocjami klienta. Coaching jest jedną z wielu dróg rozwoju osobistego, dlatego nie jest też dla każdego. Tak samo, jak ludzie różnią się od siebie, tak samo mają również inne zapotrzebowania. Dzięki jednak szerokiej gamie możliwości wyboru potencjalnych ścieżek każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

 

Czy coaching jest modny?

W świecie, którego zawrotne tempo życia rzadko kiedy pozwala na chwilę dla siebie i złapanie oddechu, rosnąca popularność rozwoju osobistego jest czymś zupełnie normalnym. W końcu kluczem do znalezienia złotego środka jest m.in. odpowiednia organizacja czasu i umiejętne rozgraniczenie życia zawodowego od prywatnego. To właśnie dlatego tak wiele osób ucieka się do różnych ścieżek rozwoju wewnętrznego, aby osiągnąć spokój i harmonię w życiu codziennym.

Mnogość definicji samego coachingu, z którymi spotykamy się na co dzień, sprawia, że można odnieść wrażenie, iż w ostatnim czasie zapanowała wokół moda na coaching. Wynika to jednak z bardzo szerokiej interpretacji coachingu, stawiając go na równi z innymi ścieżkami rozwoju osobistego, czego efektem jest poszerzenie definicji coachingu, która obecnie używana jest jako powszechne określenie ogółu możliwości wyboru potencjalnych dróg rozwoju wewnętrznego.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz