[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak zacząć żyć teraźniejszością i zerwać z negatywnymi wspomnieniami?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Wielu z nas nosi ze sobą minione wydarzenia, słowa, emocje. Są to obrazy uwięzione w naszym własnym umyśle, którym, mimo upływu czasu, nie pozwalamy odejść. Dlaczego oddajemy kontrolę nad własnym życiem przeszłości, która w rzeczywistości już nie istnieje – nie jest częścią naszej codzienności, ani nie ma wpływu też na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość?

 

Blokada

Dźwigamy ze sobą ciężar przeszłości, który tak naprawdę tylko zatrzymuje nas przed rozwinięciem skrzydeł i doświadczaniem pełni życia. Negatywne wspomnienia z przeszłości, ból, żal, a nawet zawiść, które nosimy w sobie, niczym ciążący, betonowy blok, wlokąc go za sobą.

Gdybyśmy zauważyli, że przenoszenie i powtarzanie minionych chwil w ten sposób, wraz z towarzyszącym im stresem psychicznym, w rzeczywistości nie różni się zbytnio od dosłownego noszenia ciężkiego obiektu fizycznego, być może bylibyśmy bardziej świadomi wpływu, jaki na nas wywiera, i o wiele bardziej prawdopodobne jest, że chcielibyśmy się pozbyć takiego ciężaru.

 

Betonowy blok

Śmiało, wyobraź sobie teraz, że każdy negatywny moment z przeszłości, który odtwarzasz, jest jak betonowy blok, który masz przy sobie. Po chwili ten betonowy blok zaczyna Cię męczyć. Obciąża cię, kładąc nadmierny nacisk na twoje ciało, umysł i układ emocjonalny.

Kiedy jesteś zmęczony, nie jesteś w stanie optymalnie funkcjonować, podejmować dobrych decyzji, robić tego, co w rzeczywistości chcesz robić, być sprawnym, zdrowym, silnym. Noszenie fizycznego betonowego bloku przez kilka godzin, dni, tygodni lub lat Cię złamie, a  każda miniona chwila, którą nadal nosisz przy sobie z negatywnym nastawieniem, powtarzając to w kółko w swoim umyśle, jest mentalnym betonowym blokiem, którego również nie jesteś w stanie nosić przez tak długi czas!

 

Moc wizualizacji

Wybierz dowolny negatywny moment z przeszłości, który przerabiałeś. Dosłownie wyobraź sobie, że jest to naprawdę duży blok. Zamknij oczy i zobacz to. Czy trzymasz go niezręcznie w obu rękach, czy mocno opiera się na ramieniu, czy może ciągniesz go za sobą?

Teraz wyobraź sobie, że odkładasz go i odchodzisz. Trenuj swój umysł – wykorzystaj potężną moc wizualizacji. Zobacz siebie w swoim umyśle, odkładając nieporęczny betonowy blok. Kluczem do uwolnienia się od powtarzania negatywnych minionych chwil jest przejęcie kontroli nad swoim umysłem poprzez bardzo wyraźne powiedzenie mu, czego chcesz i co masz robić – nadanie umysłowi niezachwianego przywództwa.

 

Więc ćwicz teraz z pomocą wizualizacji, odkładając ciężar minionej chwili, którą przerabiałeś. A jeśli kiedykolwiek zauważysz, że Twój umysł powrócił do tego samego miejsca i dźwiga betonowy blok ponownie, powtórz ten sam proces. [/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Comments (0)

Nigdy nie zapomnij najpiekniejszych dni swojego zycia! Wracaj do nich, ilekroc w twoim zyciu wszystko zaczyna sie walic. Jim Rohn

Zycie zaczyna sie tam, gdzie kończy sie lek. – Osho

Leave a comment