[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Kiedy otwarcie mówić o tym, co sądzimy, a kiedy zachować nasze myśli dla siebie samych?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Zwykle istnieją zarówno dobre, jak i złe powody, by mówić głośno o swoich myślach lub milczeć, ale jak rozpoznać, co w danej sytuacji powinniśmy zrobić? Wszystko sprowadza się do naszej własnej energii i jest to coś, czego po prostu możemy się nauczyć.

Uczciwość oznacza poczucie jedności. Poczucie integralności to spokój w środku. Kiedy coś nas zdenerwuje, zazwyczaj czujemy niespokojną energię w swoim ciele, gdy nasze myśli krążą po naszej głowie, a my myślimy o tym, co się stało i co tak naprawdę chcielibyśmy powiedzieć. Intuicyjnie wiemy jednak, że nie jest to odpowiedni moment, aby dać głos swoim myślom. Zatem pierwsza praktyczna zasada w większości podobnych sytuacji brzmi:

 

Poczekaj, aż opadną emocje

Twoja pierwsza i instynktowna reakcja prawdopodobnie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, ponieważ Twoja energia jest zazwyczaj tak pobudzona, że ​​nie możesz nawet ocenić, co dzieje się w Twoim umyśle i jakie emocje przejmują nad Tobą kontrolę.

Ego (Twoje „małe ja”) jest zawsze defensywne i gotowe do przesadnej reakcji, gdy tylko poczuje jakiekolwiek zagrożenie. Możesz być pewien, że Twoje ego zostanie aktywowane, gdy poczujesz chęć powiedzenia potencjalnie bolesnych rzeczy dla drugiej osoby. Ono próbuje tylko Cię chronić, ale najczęściej szkody, które wyrządza w związkach z otaczającymi Cię bliskimi są trwałe i zostawiają już na zawsze ślad w Waszej relacji.

 

Mowa jest srebrem, milczenie – złotem

Powiedz mniej, niż myślisz, że powinieneś. Jest to szczególnie pomocna wskazówka, szzególnie gdy masz do czynienia z narcyzem, który spróbuje użyć Twoich słów przeciwko Tobie lub wytrącić Cię z równowagi.

Kiedy poczujesz ucisk w klatce piersiowej, przyspieszenie oddechu lub podniesienie tembru głosu, wiedz, że czas się wycofać. To trudne, ponieważ kusi, by iść dalej w zaparte do przodu. Czasem wystarczy kilka dłuższych wdechów i wydechów, aby uspokoić brzęczące myśli i spowolnić tętno serca, tym samym ostudzając pulsujące w nas emocje.

Jeśli musisz odejść, postaraj się nie robić tego jako kary, odrzucenia lub manipulacji na drugiej osobie – po prostu przyznaj, że masz trudności z utrzymaniem kontroli nad własną energią i zobowiązuj się do powrotu, gdy znów poczujesz, że odzyskałeś kontrolę nad swoimi emocjami oraz myślami.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment