Skąd czerpać pozytywną energię?

Energia witalna to coś, co napędza każdego człowieka, inspirując i budując go na własnej drodze życia. Trzeba jednak pamiętać, że energię pozytywną można czerpać wyłącznie z podświadomości. Jak sprawić, abyśmy porzucili się zmotywowani, zainspirowani i gotowi do działania? Czy istnieją sprawdzone sposoby na obudzenie w sobie energii do życia?[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Dla każdego definicja szczęścia jest inna, jednak istnieją uniwersalne metody, dzięki którym zdobędziesz potrzebną energię życiową do codziennego działania. Oto kilka z nich:

  • Żyj w zgodzie z samym sobą – idź własną ścieżką i wsłuchaj się w głos instynktu, który wie, co dla Ciebie najlepsze. Ciesz się pełnią życia, nie sugeruj się zdaniem innych i pamiętaj, że nikt za Ciebie nie przeżyje kolejnych dni, miesięcy czy lat. To jest Twój czas i Twoje miejsce, więc to Ty decydujesz, jak ma wyglądać Twoja codzienność.
  • Doceń moc natury – najlepiej spędzony czas to właśnie chwile na łonie natury. Wybierz się na przejażdżkę rowerową lub na spacer, pobiegaj albo po prostu pojedź ze znajomymi w góry. Obcowanie z naturą skutecznie podnosi samopoczucie i ładuje pozytywną energią. Nie jest też tajemnicą, że natura jest niewyczerpalnym źródłem inspiracji.
  • Rób tylko to, co rezonuje – rezonans to uczucie, które mówi, że coś jest dobre, dostosowane i odpowiednie dla ciebie. Przeciwieństwem rezonansu jest dysonans, co oznacza, że czujesz, że coś nie gra. Jeśli dokonamy wyborów dotyczących tego, co robimy w życiu, kierując się wyłącznie racjonalnym myśleniem, możemy skończyć właśnie z takimi problemami i dysonansami. Zamiast tego musimy zauważyć, co czujemy i co rezonuje, kiedy dokonujemy wyborów dotyczących pracy, pieniędzy, relacji, zdrowia, stylu życia i innych. W ten sposób zharmonizujemy nasze działanie z wewnętrzną potrzebą, która jest źródłem tak bardzo potrzebnej nam do życia energii.
  • Słuchaj wewnętrznego głosu – zwróć uwagę na to, co myślisz o tym, co robisz, jakie ścieżki masz przed sobą i jakie szanse się pojawiają. Przestań kierować się w życiu myślą „powinienem…” i zacznij żyć według „wybieram…”. Zaakceptuj to, co czujesz i daj się ponieść, aby wypłynąć na wody pełne inspiracji i nieograniczonych możliwości.
  • Dbaj o siebie – postaw na pełnowartościowe i zdrowe posiłki, pij regularnie wodę, dostosuj swój rytm do naturalnego rytmu dnia i nocy, wstając rano i wcześniej kładąc się spać. Korzystaj z upalnych dni i słońca oraz wprowadź aktywność fizyczną do swojej codzienności.
  • Pamiętaj, że nie możesz zrobić wszystkiego – nie możesz zadowolić wszystkich, nie możesz być wszystkim dla wszystkich i nie możesz osiągnąć wszystkich swoich celów za jednym razem, jednocześnie dbając o swoje relacje, zdrowie, pracę i życie osobiste. Musisz więc dokonywać świadomych wyborów, na które przeznaczysz swoją cenną energię. Określ, co jest najważniejsze i znaczące, na czym możesz się skupić.
  • Każda ścieżka ma zarówno zalety, jak i wady – jeśli mowa o niesamowitym życiu, pamiętaj, że nie ma ideału. Jest tylko wybór, aby żyć w zgodzie z samym sobą, podążając własną duchową ścieżką, niezależnie od tego, jak wygląda Twoje życie w danym momencie i co myślą o nim inni. Zaakceptować wszystko, co doświadczasz na wybranej drodze oraz czego się uczysz, krocząc wybranym szlakiem. Skoncentruj się na swoim wewnętrznym głosie, celebruj zalety swojej decyzji, zaakceptuj też jej wady. Nie pozostawiaj miejsca na strach w swoim umyśle. Zaufaj i regularnie przypominaj sobie, dlaczego dokonujesz właśnie takich wyborów oraz dlaczego Twoje cele są ważne.

Spójrz prawdzie w oczy – czasami to właśnie te właściwe wybory mogą w być w naszym życiu najtrudniejsze.

Related Posts

Leave a comment