[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Spokój w sercu jest stanem równowagi życiowej zarówno na płaszczyźnie duchowej, jak i w świecie zewnętrznym. To właśnie od tego, jak potrafimy kontrolować siebie, swoje myśli oraz swoje emocje, zależy nasze powodzenie w życiu codziennym. Opanowanie i spokój wspierają nieograniczony potencjał twórczy, który jest Ci potrzebny do kreacji swojej własnej rzeczywistości.

 

Jeżeli to, co mówisz, nie jest piękniejsze od ciszy, lepiej zamilcz.
– Eric Emmanuel Schmitt

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Nie bez powodu mówi się, że milczenie jest złotem. To właśnie ono jest w stanie nadać wyraz temu, czemu nie potrafią sprostać słowa. Żyjąc w świecie, w którym tak wiele struktur się wzajemnie ze sobą przeplata, a większości z nich nie jesteśmy w stanie dostrzec – może nawet nie mamy pojęcia, że istnieją! – bardzo ciężko jest w pełni ubrać w słowa to, co chcemy przekazać, jednocześnie czyniąc to tak, aby rzeczywista waga treści została w pełni zachowana i odzwierciedlona, wypływając wartkim potokiem z naszych ust podczas rozmowy z drugą osobą.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Dlatego właśnie w takich chwilach najlepiej wybrać milczenie i spojrzeniem wyznawać to, czemu słowa nie są w stanie sprostać.

[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment