[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czy wiesz, jaki wpływ mają na zdrowie fizyczne Twoje myśli?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Gdy martwimy się i jesteśmy przygnębieni problemami życia codziennego, wzrasta ryzyko pogorszenia stanu naszego zdrowia. Fakt, że masz problemy w związku, problemy zawodowe, stany lękowe lub inne problemy osobiste, może objawiać się między innymi w postaci fizycznych i fizjologicznych objawów, takich jak ból pleców, nadciśnienie, problemy z sercem, przewlekły ból i chroniczne zmęczenie.

 

Jeden organizm

Przykład: popatrzmy na problemy związane z bólem pleców. Kiedy przenosimy napięcie psychiczne w naszych umysłach, zaczynamy napinać mięśnie w naszym ciele, co może prowadzić do dolegliwości związanych ze zdrowiem fizycznym. Prawdopodobnie możesz zidentyfikować chwile, w których doświadczałeś podobnego bólu. Zauważyłeś kiedyś, jak rozluźnione jest całe twoje ciało, gdy nagle problem w twoim życiu został rozwiązany lub gdy zdałeś sobie sprawę, że zmartwienie, które miałeś, nie jest już istotne? W takich chwilach czujesz się bardziej zrelaksowany, nie tylko dlatego, że na Twoich barkach nie spoczywa już ciężar dotychczasowego problemu, ale dlatego też, że Twój umysł również się rozluźnia, a to z kolei daje sygnał Twojemu fizycznemu ciału, aby się zrelaksowało!

 

Przez myśli do serca

Co więcej, serce wysyła sygnały do ​​mózgu i reszty narządów ciała, co pomaga regulować cały organizm oraz jego aktywność w odpowiedzi na doświadczane myśli i uczucia. Zatem to, co czujesz i myślisz w swoim sercu i umyśle, wpływa na reakcję całego Twojego ciała.

Połączenie między Twoim umysłem, sercem oraz resztą ciała jest wielokierunkowe; wszystkie organy oddziałują na siebie nawzajem. Dlatego, jeśli okaże się, że nie możesz skutecznie wyleczyć dolegliwości, która sprawia Ci fizyczny ból, może się okazać, że medycyna konwencjonalna będzie musiała zostać uzupełniona praktykami skupiającymi się na Twoim zdrowiu psychicznym o podejściu psychologicznym.

 

Stres i kortyzol

Czy wiesz, dlaczego coaching pomaga leczyć fizyczne problemy zdrowotne?
Spójrz na prosty przykład: kiedy czujesz się zestresowany, Twój organizm uwalnia zwiększoną ilość kortyzolu, często określanego jako hormon stresu. Początkowo jest to reakcja niezbędna do przetrwania człowieka, ponieważ daje nam szybki przypływ energii do działania w sytuacji zagrożenia, zwiększa naszą odporność, pomaga poprawić funkcje pamięci oraz zmniejsza naszą wrażliwość na ból. Jeśli jednak nie zrelaksujemy się po tym podwyższonym stanie, wówczas zwiększona produkcja kortyzolu przez organizm przez dłuższy czas może powodować problemy zdrowotne, takie jak:

  • cukrzyca,
  • przybranie na wadze,
  • problemy żołądkowo-jelitowe,
  • podatność na przeziębienia,
  • zwiększone ryzyko chorób serca,
  • ból pleców.

Nie zapominajmy, że jeśli doświadczasz już dolegliwości związanych ze zdrowiem fizycznym, które uniemożliwiają Ci robienie tego, co normalnie robisz, może to dodatkowo wywołać stres, który z kolei przełoży się na zwiększenie wytwarzania kortyzolu!!!

 

Jeśli cierpisz na lęk, stres, poczucie winy, złość, nieszczęście, niską samoocenę, niską pewność siebie lub coś innego, co powoduje negatywny stan umysłu – na przykład problemy w związku, depresja poporodowa, lub problemy zawodowe – zwróć się do specjalisty, którym może być właśnie psycholog lub life coach, który zaproponuje Ci podjęcie odpowiednich kroków osiągnięciu życia i zdrowia pełnego sukcesu.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment