[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak radzić sobie z samotnością?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Samotne spędzanie czasu dla niektórych jest prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym prawie nigdy nie jesteśmy sami, korzystając na co dzień z technologii i połączeń, które mamy z innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wszyscy przeżywamy chwile, w których znajdujemy się sam na sam z naszymi myślami i emocjami. Kiedy wiemy, jak radzić sobie z samotnością, możemy wykorzystać ten czas do przyjrzenia się własnemu wnętrzu. Ostatecznie, to właśnie ten proces, może pozwolić nam zabudować lepszą wersją siebie.

 

Jak radzić sobie z samotnością?
Poniżej znajdziesz kilka przykładów, jak można radzić sobie z samotnością. Może uda Ci się znaleźć coś dla siebie wśród proponowanych rozwiązań np. sposób, który pozwoli Ci zmierzyć się z własnymi myślami i emocjami, kiedy jesteś sam, dzięki czemu poczujesz się lepiej.
  • Spisz to, co Cię wypełnia

Wieczorem, kiedy zwalniasz tempo i masz więcej czasu na refleksję, pozwól sobie przelać swoje myśli z całego dnia na papier. W taki sposób oczyścisz swój umysł, dzięki czemu łatwiej będzie Ci później zasnąć. Pozwolisz sobie również spojrzeć w szerszej perspektywie na minione wydarzenia, zadając sobie pytanie: czego się dziś nauczyłem?  Nawet jeśli nie masz o czym pisać, po prostu kontynuuj narrację na temat minionych zdarzeń. Zobaczysz, że chwilę po tym Twoje myśli popłyną we właściwym kierunku, naprowadzając Cię na właściwy tor. Wielokrotne zapisywanie myśli pomaga lepiej zrozumieć pewne rzeczy i sprawy, które nas na co dzień dotykają.

 

  • Otwórz się na emocje

Niektóre emocje i myśli wymagają naszej szczególnej uwagi i w ich przypadku nie wystarczy tylko spisać je na papierze. Zanurz się we własnym emocjach. W tym, co czujesz w danej chwili. Medytuj, otwierając się na wypełniające Twoją głowę słowa, obrazy, wspomnienia. Namaluj obrazek lub napisz wiersz. Otwórz się na emocje. Niezależnie od wybranej ścieżki, poświęć trochę czasu na ofiarowanie swoim myślom uwagi, której od Ciebie potrzebują.

 

  • Rozwijaj się

Czas spędzony z samym sobą to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o sobie – kiedy jesteś z dala od innych, ożywa inna wersja Ciebie. Często jest to bardziej dociekliwa wersja, bardziej wyrozumiała lub nawet bardziej cierpliwa strona Ciebie. Nauka radzenia sobie z samotnością to ważny czas, aby swobodnie myśleć i robić to, na co masz ochotę. Lepsze poznanie siebie i zrozumienie tego, co chce zakomunikować Ci Twój umysł, ciało i emocje, jest niezbędne dla rozwoju osobistego i społecznego.

 

Pamiętaj, że kiedy budujemy wokół nas więzi z rodziną i przyjaciółmi, najważniejsza jest ta relacja, którą masz z samym sobą. Im więcej czasu zajmiesz na poznanie siebie, tym silniejszy, wyraźniejszy i bardziej świadomy się staniesz.

Życie jest ciekawe i piękne. Dzielenie się tym doświadczeniem z kimś sprawia, że ​​jest ono wyjątkowe.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz