BLOG Lidii Iwanowskiej

Jak być szczęśliwym  1024x815 - Motto Tygodnia

Określenie celu w naszym życiu równoznaczne jest z ukierunkowaniem strumienia działań, których owoce mogą przynieść nam satysfakcję i spełnienie.

Aby nasze działanie miało rzeczywisty sens, już na samym początku naszej drogi powinniśmy jasno określić cel, do którego zmierzamy. W ten sposób już na starcie strumień działań zostanie ukierunkowany w konkretną stronę, przekładając się na zwiększenie efektywności powziętych czynów. Równocześnie zmaksymalizujemy też nasz twórczy potencjał i skrócimy czas kreacji własnego sukcesu.

 

Jak się nie wie, czego się chce to się kończy w otoczeniu mnóstwa rzeczy, których się nie chce.
– Chuck Palahniuk

 

Prokrastynacja to zmora każdego z nas. To tak naprawdę nasza naturalna cecha, a nawet słabość, w imieniu której bardzo często rezygnujemy z walki już na samym początku drogi. Powinniśmy jednak pamiętać, że każde osiągnięcie powstaje na solidnym fundamencie złożonym z silnej woli, automotywacji i dyscypliny. To ważne, aby każdego dnia poświęcać określoną ilość czasu na realizację powziętego celu. Może to być nawet pół godziny – najważniejsze, abyśmy pozostali sumienni i wytrwale dążyli w kierunku urzeczywistnienia własnych pragnień.

 

To, czego żałuję w życiu najbardziej można by zawrzeć w jednym słowie – odwlekanie.
– Ron Cooper

Posty powiązane

Zostaw komentarz