[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Bez względu na to, jak dobrze sobie radzisz i ile umiejętności posiadasz, możesz wciąż nie korzystać z pełni swojego prawdziwego potencjału.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Jeśli podejrzewasz, że nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału, ale nie wiesz też, jak go osiągnąć, zacznij od zastanowienia się, co stoi na Twojej drodze, abyś mógł wrócić na ścieżkę inspiracji oraz motywacji do działania, dzięki której staniesz się liderem, którym wiesz, że możesz być.

 

  • Jeśli nie znasz siebie:

Zrozumienie siebie – swoich emocji, pragnień, celów – jest kluczowe dla zostania przywódcą. Jeśli chcesz zrozumieć, zmotywować i zainspirować innych, musisz zacząć od siebie. Zatrudnij trenera lub mentora, który pomoże Ci określić Twoje mocne strony, luki w działaniu i styl przywództwa, jaki będzie najbardziej do Ciebie pasować/Ci odpowiadać.

 

  • Jeśli jesteś egocentryczny:

Czołowi liderzy spędzają dużo czasu myśląc o innych oraz znajdując sposoby, aby ich wspierać poprzez coaching, mentoring i rozwój. Wspaniałe przywództwo polega w dużej części na mobilizowaniu innych w procesie stawania się najlepszą wersją siebie. Jeśli jeszcze tego nie robisz, to najlepszy krok, od którego powinieneś zacząć. Zacznij rozwijać swoją empatię i poświęcać więcej czasu oraz energii tym, którzy są wokół Ciebie.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

  • Jeśli twój sposób myślenia jest negatywny:

Pozostawiona bez wyzwania, negatywność staje się słabością charakteru. Szczególnie dla osób pełniących funkcje przywódcze ważne jest, aby zachować pozytywne nastawienie. Pamiętaj, że myśli stają się czynami, działania stają się zachowaniem, a zachowanie staje się nawykiem – a Twoje nawyki odgrywają ogromną rolę w drodze do osiągnięcia pełni Twojego prawdziwego potencjału.

 

  • Jeśli działasz ostrożnie:

Niewiele rzeczy bardziej zagraża Twojemu potencjałowi przywódczemu niż ciągłe staranie się o bezpieczeństwo. Uwolnienie się od tego oznacza, że ​​masz odwagę podejmować ryzyko i brać odpowiedzialność za trudne decyzje, z którymi musisz się zmierzyć. Aby osiągnąć swój najwyższy potencjał, musisz pokonać strach i stawić czoło wyzwaniom, które przed Tobą stoją.

 

  • Jeśli nie znasz swoich wartości:

Ludzie nie stają się świetnymi liderami, ponieważ są ambitni lub zobowiązani do osiągnięcia sukcesu; stają się wielkimi przywódcami, ponieważ wyznają jasno określone wartości i dostosowują do nich wszystko, co robią – żyją w zgodzie z nimi. Kiedy rozumiesz własne wartości i priorytety oraz angażujesz się w ich przestrzeganie, zyskujesz autorytet autentyczności i wszystko inne układa się na swoim miejscu. Trudne decyzje stają się łatwiejsze, a ludzie wokół Ciebie stają się priorytetem. Znajomość i życie według własnych wartości jest kluczem do doskonałego przywództwa.

 

Najlepsi liderzy zaczynają od zrozumienia siebie i znalezienia luk, które muszą wypełnić. Pracują nad własnym sposobem myślenia i postawami, a po pewnym czasie zdają sobie sprawę, że przywództwo polega na służeniu innym, podczas gdy Ty sam  dzięki temu się doskonalisz.

 

Chęć uczenia się, chęć podejmowania ryzyka, chęć osiągnięcia pełnego potencjału – to klucze, które otworzą drzwi do Twojej doskonałości przywódczej.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz