[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czasami podświadomie powielamy nawyki, które w destrukcyjny sposób oddziałują na nasze życie. Dowiedz się, jakich nawyków unikać, aby żyć w harmonii z samym sobą każdego dnia.
Nawyki, które okradają Cię ze szczęścia
Definicja szczęścia Mahatma Gandhi mówi o tym, że jest ono możliwe do osiągnięcia tylko wtedy, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz, jest spójne, tworząc jednolitą harmonię. Dlatego bardzo ważne jest świadome kształtowanie własnych wzorców myślowych, reakcji na bodźce w postaci słów oraz zachowań. Negatywne nawyki prowadzą do spadku jakości Twojego życia – dowiedz się, jak możesz ich unikać.
1. Przestań nadmiernie analizować

Kompulsywne myślenie może sprawić, że każdy problem będzie wydawał się większy i bardziej przerażający, niż jest w rzeczywistości. Nawyk nadmiernego analizowania spraw może blokować Cię przed podejmowaniem jakiekolwiek innego zadania, a co za tym idzie – czerpania radości z bogactwa doświadczeń, które Cię spotykają.

Jak walczyć z tym nawykiem?

  • Ustalaj określony, krótki termin podejmowania decyzji.
  • Praktykuj minimalizm w każdej dziedzinie życia, dbając o przejrzysty charakter własnych myśli.
2. Skup się na chwili obecnej

Refleksja związana z przeszłością lub przeszłością to normalna sprawa. Kłopot zaczyna się wtedy, gdy zbyt często wracamy myślami do rzeczy, które już przeminęły lub być może nawet nie nadeszły. Ta ścieżka prowadzi do nikąd, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że omija Cię cała życiowa frajda, ponieważ nie przywiązujesz uwagi, co dzieje się tu i teraz.

Jak walczyć z tym nawykiem?

  • Staraj się skupiać na chwili obecnej. W ten sposób łatwiej będzie Ci czerpać radość z życia.
  • Regularna praktyka oddechu pomoże zakotwiczyć Twoje myśli w chwili teraźniejszej.

3. Nie czekaj, aż ktoś inny Cię uszczęśliwi

Wróćmy jeszcze raz do tego, co mawiał Gandhi. Według jego teorii szczęście zaczyna się i kończy w nas samych; nie sposób go znaleźć nigdzie wokół. Możesz być najbogatszą osobą na świecie i wciąż czuć się nieszczęśliwy. Szczęście leży w Tobie samym i tylko od Ciebie zależy, czy po nie sięgniesz. Nawykowy brak entuzjazmu i niechęć do czerpania radości z małych rzeczy prowadzi do smutku, a w najgorszych przypadkach nawet do depresji.

Jak walczyć z tym nawykiem?

  • Wprowadzaj do swojego życia małe zmiany, które sprawią, że będzie ono wyglądać tak, jak tego chcesz.
  • Każde pojedyncze działanie przybliża Cię do obrazu spod powiek. Pamiętaj jednak, że świat nie jest zero-jedynkowy i nie ma życia idealnego; sztuką jest czerpanie pozytywnej energii z każdej możliwej chwili, którą przeżywasz.

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz