[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Komunikacja jest kluczowa w czasie pandemii, a sposób, w jaki komunikujesz się jako lider, może mieć wpływ na rozwój lub nawet samo przetrwanie firmy w tych trudnym okresie. Dowiedz się, w jaki sposób skutecznie komunikować się ze swoimi pracownikami.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]To czas trudny dla nas wszystkich.

Pandemia, związane z nią problemy gospodarcze oraz napięcia polityczne jak widać, nie mają końca, a panująca wokół jesień tylko pogłębia ogólne przekonanie o dekadencji społeczeństwa i beznadziejności światowej sytuacji, w jakiej my, ludzie, znaleźliśmy się w ostatnim czasie. Jeśli Twoi pracownicy czują się wyczerpani i zestresowani, nawet jeśli należycie wykonują swoje obowiązki, a ich niepokój związany jest z aktualnie panującą globalną sytuacją i powszechnie panującym niepokojem, pamiętaj, że w chwilach kryzysowych szczególnie ważne jest, w jaki sposób komunikujesz się ze swoimi pracownikami. Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy dobrej komunikacji. Potraktuj je jako przypominajkę i regularnie stosuj je każdego dnia, podczas rozmów ze współpracownikami.

 

Ostrożnie wyrażaj poglądy.

Kiedy Twoi współpracownicy pracują zdalnie i nie macie możliwości rozmowy twarzą w twarz, aby wychwycić subtelne wskazówki dotyczące ekspresji i języka ich ciała – podczas komunikacji musisz zachować dużą ostrożność. Pamiętaj, że podczas rozmowy online ludzie będą bardziej szczegółowo analizować to, co mówisz, zwracając uwagę na ton Twojego głosu.

 

Nie oczekuj od ludzi zbyt wiele.

W czasach kryzysu oraz w obliczu pracy zdalnej bardzo łatwo jest wymagać od pracowników więcej, niż obejmuje ich zakres obowiązków, szczególnie ze względu na brak bezpośredniego kontaktu. Pamiętaj jednak, że efektywność Twoich ludzi zależy od ich nastroju, nastawienia oraz energii do działania, a te z kolei wynikają z balansu pomiędzy pracą a życiem osobistym. Nie pozwól, aby kryzys stał się powodem przepracowywania Twoich pracowników. Jednocześnie wyrażaj swoje oczekiwania wobec nich jasno, tak, aby nie było między Wami powodów do nieporozumień.

 

Zaangażuj ludzi w proces podejmowania decyzji.

Nikt z nas nie lubi, kiedy narzuca mu się coś odgórnie – tak samo Twoi ludzie na pewno woleliby brać czynny udział w dyskusjach, mających wpływ na los firmy szczególnie w czasie pandemii. Pozwól Twoim pracownikom zaangażować się w trwające projekty oraz upewnij się, że ludzie w Twojej firmie czują się doceniani, a ich pomysły uznawane są za cenne wskazówki. Kiedy ludzie czują, że mają wpływ na daną sprawę, zaczyna im bardziej zależeć na wspólnych zyskach, jakie razem mogą osiągnąć dzięki współpracy.

 

Pamiętaj, że wszystko zaczyna się od środka: to lider poświęca czas, aby zrozumieć swoich ludzi oraz inspiruje ich do dawania z siebie jak najwięcej w czasach kryzysu.

[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz