BLOG Lidii Iwanowskiej

Jak być szczęśliwym  45 1024x815 - Nie ograniczaj się do jednej pasji
Mieć pasję, która daje radość!

Prawdopodobnie nieraz słyszałeś słowa: „Znajdź pasję, która stanie się Twoim sposobem na życie”. To definitywnie dobra wskazówka na pierwszy krok, jaki powinniśmy podjąć w drodze po spełnione i szczęśliwe życie, ale…

Jedynym problemem  jest to, że ludzie postrzegają cel owej idei w taki sposób, aby ograniczyć swoje pasje do zapotrzebowania rynku i skupić się głównie na tym kryterium.

Aby naprawdę żyć życiem, które daje Ci spełnienie i szczęście, nie rezygnuj ze ​​swoich innych pasji tylko dlatego, że nie możesz na nich zarabiać. Podążaj za tym, co daje Ci radość i angażuj się w te zajęcia, nawet jeśli uważasz, że nie jesteś w nich wystarczająco dobry.

 

Jak znaleźć to, co się kocha?

„Jeśli czujesz, że jest coś, co powinieneś robić, jeśli masz do tego pasję, przestań marzyć i po prostu to zrób”. – Wanda Sykes

Kiedy jesteś czymś naprawdę zafascynowany, instynktownie czujesz się zobligowany do osiągnięcia swoich celów. Słyszysz w sobie wewnętrzny głos, który trudno zignorować. Niepowodzenie nie wchodzi w grę, dlatego dokładasz wszelkich starań, aby zapewnić sobie sukces.

Jeśli nadal szukasz pasji, która doprowadzi Cię do wymarzonej kariery, nie daj się wciągnąć w proces, w którym zapomnisz, jak ważne jest zbieranie doświadczeń i przeżywanie chwili obecnej  – to w istocie klucz do spełnienia.

Jeśli już wiesz, że pracujesz w dziedzinie, którą Cię pasjonuje, nie ignoruj innych rzeczy, które również lubisz robić. W życiu chodzi o równowagę i to jest powód, dla którego nie powinieneś skupiać się tylko na pasjach, które rozwijają Twoje życie zawodowe, ale też na tych, które ładują Cię pozytywną energią i inspiracją do działania.

Nigdy nie wiadomo, kiedy pasja, która jest jedną z wielu, może otworzyć drzwi, których nigdy nie postrzegałeś jako możliwość do osiągnięcia sukcesu. Życie jest krótkie i powinniśmy przede wszystkim spędzać czas na tym, co kochamy robić najbardziej.

Posty powiązane

Zostaw komentarz