[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czy wiesz, jak uprościć i zmienić swoje życie na lepsze?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]To skomplikowane…

W dzisiejszych czasach prawie wszystko wydaje się być skomplikowane… To świetna wymówka, aby nie podejmować żadnych działań, co powoduje w istocie jeszcze większy stres.

Największym prezentem, jaki możemy sami sobie podarować, jest zastanowienie się, nad czym tak właściwie jesteśmy w stanie sprawować kontrolę, a co musimy odpuścić, ponieważ stresowanie się tym ostatnim jest naprawdę stratą energii.

Jak naucza Eckhart Tolle, mamy tylko trzy opcje w obliczu sytuacji, na którą nie mamy wpływu: w pełni ją zaakceptować, całkowicie porzucić lub z całego serca pracować nad jej zmianą.

W takim razie czy istnieje sprawdzona recepta na uproszczenie własnego życia, zmieniając je tym samym na lepsze?

Poznaj wskazówki, które sprawią, że Twoje życie stanie się pełniejsze i bardziej szczęśliwe:
  •  W planie swojego dnia wyznacz czas tylko dla siebie.

Ustal, co ładuje Cię energią oraz inspiracją do działania, czy są to drzemki, czytanie, masaże, treningi, czas z przyjaciółmi lub coś innego. W ciągu dnia przeznacz czas tylko dla siebie na wybraną aktywność i uczyń z tego stałą tradycję, której nie możesz przesunąć na inny dzień.

 

  •  Wrzuć na luz.

Nie ma prawa, które mówi, że musisz wypełniać każdą godzinę każdego dnia zajęciami, że Twoje dzieci codziennie muszą coś robić po szkole lub że musisz wychodzić w każdy weekend na spotkania z przyjaciółmi. Po prostu pozwól sobie na odrobinę odpoczynku w ciągu dnia, przeznaczając ten czas na tzw. „nicnierobienie”  – przecież wszyscy wiemy, że i tak będziesz w tym czasie jednak COŚ robić 😉

 

  •  Ogranicz liczbę rzeczy, które posiadasz.

Czy naprawdę musisz kupić ten przedmiot? Może lepszym rozwiązaniem będzie pożyczenie go od znajomego, brata lub partnera, zwłaszcza jeśli jest to coś, czego możesz potrzebować tylko jednorazowo lub raz na jakiś czas?

Teraz można udostępniać i wypożyczać wszystko, od narzędzi i urządzeń po odzież i samochody. A może jednak uda Ci się wykonać dane zadanie za pomocą tego, co już masz?[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz