[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Potęga wdzięczności

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Bycie wdzięcznym za to, co masz, jest jednym z najprostszych i najłatwiejszych sposobów na poprawienie sobie nastroju, odnalezieniu motywacji do działania oraz inspiracji do pełnego i szczęśliwego życia!

Bez względu na to, kim jesteś i gdzie mieszkasz na świecie, zawsze jest dobry czas i miejsce na to, aby podziękować za całe dobro, które na co dzień spotykasz w swoim życiu.

Poznaj 5 wskazówek, dzięki którym praktyka wdzięczności stanie się nierozerwalną częścią Twojego życia.

  •  Zatrzymaj się i rozejrzyj wokół siebie.

Pierwszym prostym krokiem do częstszego praktykowania wdzięczności jest zrobienie przerwy w ciągu dnia i zadanie sobie dwóch pytań:

Za jakie 3 rzeczy mogę być dziś wdzięczny w swoim życiu?
Kim są 3 osoby, za które mogę być wdzięczny w swoim życiu i dlaczego?
Jeśli nie wymyślisz 3 osób i 3 rzeczy każdego dnia, to jest w porządku. Jedna rzecz lub osoba też będzie wystarczająca.

Ale jeśli możesz, staraj się nie powtarzać zbyt często.

Zamiast tego pomyśl o większej liczbie osób i rzeczy, za które możesz być wdzięczny, aby dzień po dniu pogłębiać w sobie umiejętność codziennej praktyki wdzięczności.

  • Wyraź swoją wdzięczność.

Nie poprzestawaj na wskazywaniu ludzi, za których jesteś wdzięczny w swoim życiu.

Poświęć kilka sekund, aby im o tym opowiedzieć. A gdy ich twarze rozjaśni uśmiech, Ty też poczujesz ciepło i radość w swoim sercu.

Okazanie wdzięczności drugiej osobie może być kroplą wśród oceanu czynów w ciągu dnia, ale jednocześnie może też odmienić kogoś dzień, a nawet wywrzeć wpływ na całe życie…

  • SPÓJRZ TAKŻE NA SIEBIE.

Ty też jesteś ważny i cenny, więc doceń to! Zastanów się… Za jakie 3 rzeczy możesz być wobec siebie wdzięczny? Możliwe, że byłaś dobrą siostrą lub córką podczas kryzysu w zeszłym tygodniu, a może wreszcie skończyłaś z nudnym lub trudnym zadaniem, które odkładałeś na później przez kilak ostatnich tygodni…

Twoja wdzięczność nie musi dotyczyć tylko osiągnięć.

Możesz po prostu być wdzięczny za swoje poczucie humoru lub za pomoc, jakiej udzielasz swoim przyjaciołom i rodzinie, będąc od czasu do czasu dobrym słuchaczem.

Wdzięczność nie musi też dotyczyć wielkich rzeczy, może po prostu polegać na drobnostkach, takich jak zadbanie o siebie czy  wygospodarowanie czasu w ciągu dnia na lekturę ulubionej książki lub ciekawy seans filmowy – na coś, co po prostu lubimy robić!

  •  Bądź wdzięczny szczególnie za te rzeczy, które bierzesz za pewnik.

Rzeczy, do których przyzwyczailiśmy się, mogą stać się rzeczami oczywistymi, ale nie są to rzeczy, do których każdy na świecie ma dostęp.

Kilka rzeczy, nad którymi lubię się zastanawiać i za które jestem bardzo wdzięczna, to:

Dach nad głową i ciepły dom.
Dostęp do wody pitnej.
Dostęp do jedzenia.
Umiejętność radowania się małymi i darmowymi przyjemnościami życia.
Dostęp do internetu, dzięki czemu mogę stale się uczyć i łączyć z ludźmi.

  • Rozpocznij lub zakończ dzień wdzięcznością.

Aby wdzięczność stała się Twoim codziennym nawykiem, znajdź na nią regularny czas w ciągu dnia.

Na przykład możesz dobrze rozpocząć dzień, znajdując przy śniadaniu 3 rzeczy, za które możesz być wdzięczny.

Możesz też poświęcić kilka minut wieczorem, tuż przed pójściem spać, na zapisanie w dzienniku trzech rzeczy, które spotkały Cię w ciągu dnia i  za które odczuwasz wdzięczność.

Spróbuj wprowadzić do swojego życia chociaż jedną z wymienionych wyżej wskazówek, a już po pierwszym dniu zauważysz pozytywne zmiany w swoim nastroju, myśleniu, czy postrzeganiu rzeczywistości, która Cię otacza.

Bo nie jest najważniejsze, co nas spotyka, ale właśnie jak MY sami reagujemy pod wpływem tych przeżyć i doświadczeń.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz