Istnieje tylko jedna taka chwila i miejsce, nad którymi możesz mieć w pełni kontrolę. Tu i teraz. Chwila teraźniejsza. Poznaj praktykę obecności i odkryj 3 kroki do pełnego życia.
Czym jest praktyka obecności?

Nasze myśli mają charakter bumerangu. To, co wysyłamy w eter, wraca do nad ze zdwojoną siłą. Okazując wszechświatowi sygnały w postaci własnych impulsów myślowych, budujesz swoją rzeczywistość, której odbicie bezpośrednio rzutuje na przyszłość. Praktyka obecności to nic innego, jak aktywne uczestniczenie w chwili teraźniejszej i świadome budowanie życia takim, jakim chcemy go widzieć. Opanowując zdolność umiejętnego wsłuchiwania się w chwilę, która trwa, wybierasz spełnioną codzienność i właśnie recepturą na taką rzeczywistość chciałabym się z Tobą podzielić w dzisiejszym wpisie.

Praktyka obecności – 3 kroki do pełnego życia
Poniżej dzielę się z Tobą 3 krokami, które znam i praktykuję od lat. Są to skuteczne metody, które pozwolą Ci pracować nad codzienną praktyką codzienności. Pozwól, że poprowadzę Cię na początkowej drodze do budowania tej niezwykle cennej umiejętności, jaką jest praktyka codzienności i razem wkroczymy na ścieżkę, która wiedzie do szczęśliwego i spełnionego życia.
  • Krok 1: Zaangażuj się

Mając przed sobą do wykonania poszczególne prace i zadania w ciągu dnia, wybierz jedno z nich i poświęć mu się maksymalnie. Realizując jedno zadanie w danym momencie, zamiast kilku, zwiększasz poziom skupienia oraz efektywności własnego działania, co z kolei przekłada się na satysfakcjonujące rezultaty.

  • Krok 2: Działaj powoli

Niech pierwsza czynność, jaką wykonasz zaraz po przebudzeniu na początku dnia, zostanie wykonana w spokoju i skupieniu. Dzięki takiej praktyce nadasz zbilansowany ton reszcie Twojego dnia. Zrób to, zamiast od razu zwiększać poziom stresu i zastanawiać się, co może się wydarzyć, zanim jeszcze zjesz śniadanie. Po prostu oddaj się chwili obecnej i w skupieniu wykonuj kolejne czynności w ciągu dnia.

  • Krok 3: Ogranicz napływ bodźców

Zminimalizuj poziom informacji, które wpuszczasz do swojej głowy na początku dnia. Jeśli zaraz po przebudzeniu sprawdzasz pocztę e-mail, Facebooka oraz inne strony internetowe, podświadomie przyjmujesz komunikaty, które wpływają na Twój nastrój oraz całą resztę dnia. Nie ograniczając napływu bodźców, o wiele trudniej jest skoncentrować się na czymkolwiek, pozostać obecnym i nie dać się wciągnąć w żadną negatywną spiralę myślową.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Related Posts

Leave a comment