Co sprawia, że marzenia stają się rzeczywistością? Najważniejszą i najczęściej bagatelizowaną sprawą jest po prostu podjęcie działań. Dowiedz się, jak wygrać z prokrastynacją i sięgać po to, co dla Ciebie najlepsze!
Zamień marzenia na rzeczywistość

Czy wiesz, co kieruje działaniem ludzi sukcesu? Dlaczego udaje im się osiągać cele i realizować własne pragnienia? Odpowiedź jest prosta: kierują się zasadą działania, a nie nadmiernego myślenia. Gdy tylko w ich głowie pojawia się idea, porównują scenariusze i strategie, które mogłyby przybliżyć ich do urzeczywistnienia własnych marzeń. Z kolei osoby, które zbyt analizują całą sytuację, zaczynają popadać w wątpliwość realności jej powodzenia. A kluczem do spełnienia pragnień jest przede wszystkim wiara, często z pozoru irracjonalna, ale to właśnie ona nadaje sens niemożliwemu. Czy istnieje zatem sprawdzony sposób na efektywne podejmowanie działania? Odkryj poniżej nawyki sukcesu i zamień marzenia na rzeczywistość!

Od marzenia do sukcesu
Poniżej dzielę się z Tobą 3 krokami, które znam i praktykuję od lat. Są to skuteczne metody, które pozwolą Ci zbliżyć się do celu na swojej drodze. Dzięki nim nauczysz się również szukać i słuchać ścieżki, która Cię poprowadzi oraz czerpać z podążania jej szlakiem największe pokłady szczęścia, radości i spełnienia. Gotowy? Zaczynamy!
  • Krok 1: Wypracuj nawyk

To nie będzie skok na głęboką wodę. Podejmuj małe, ale codzienne kroki, które przybliżą Cię do obranego celu. Chcesz napisać własną książkę? Wyrzeźbić figurę na lato? Osiągnąć poziom mistrza w gotowaniu? A może starasz się o awans w pracy? Codziennie poświęć 10-15 minut na budowanie nawyku działania. Monitoruj swoje postępy i stopniowo zwiększaj ilość czasu, który będziesz przeznaczać na daną aktywność.

Nie jesteś pewien, co Cię motywuje? Dowiedz się, jak odnaleźć w sobie pasję

  • Krok 2: Potraktuj to jako proces

Nic nie przychodzi łatwo i od razu. Na większość rzeczy, w tym sukces, trzeba po prostu zapracować. Działać, działać i jeszcze raz działać. Dlatego nie zniechęcaj się. Potraktuj swoją drogę jako proces. Niech będzie to dla Ciebie osobista ścieżka rozwoju, a wędrówka – najlepszą przygodą, jaką mogłeś spotkać. Bądź dla siebie cierpliwy i wyrozumiały, szczególnie w te dni, kiedy odczuwasz spadek motywacji. I pamiętaj – każdy miewa lepszy lub gorszy dzień, ale ostatecznie to od Ciebie zależy jak będzie wyglądać.

Poczucie niepokoju jest Ci bliskie? Poznaj 5 sposobów, które pomogą Ci je zwalczyć

  • Krok 3: Rób to, co uważasz za słuszne

Ostatni krok powinien zawsze przypominać Ci o tym, że najważniejszym jest działać zgodnie z tym, co czujesz. To Twoje życie i nigdy nie odzyskasz czasu, który przeminął. Jedyne, co Ci pozostaje, to wykorzystać tu i teraz  w 100%. Dlatego działaj z tym, co czujesz i uważasz za słuszne, z czym rezonujesz i co sprawia Ci po prostu radość podczas działania. A jeśli tak nie jest – dąż do tego, aby tak było. Walcz o siebie i swoje życie, czyniąc je tym, o czym zawsze marzyłeś.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Posty powiązane

Zostaw komentarz