[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Wystarczą 2 minuty dziennie, abyś zmienił swoje życie

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Dokonanie pozytywnej zmiany w swojej codzienności wcale nie musi wiązać się z radykalną metamorfozą całego życia. Najprostszym sposobem, który pozwoli Ci łatwo i szybko zmienić Twoje życie na lepsze jest metoda podejmowania pierwszego kroku. Poznajcie 10 szybkich nawyków, które pomogą Ci zmienić Twoje życie w zaledwie 2 minuty dziennie!

 

Zanim…

…poznasz 10 wspaniałych nawyków, przeczytaj kilka poniższych wskazówek, które pomogą wytrwać Ci w Twoim postanowieniu.

Dzięki tym małym krokom możesz zacząć budować nawyki, które staną się silniejsze i z czasem mogą zmienić Twoje życie w sposób, którego być może nie jesteś w stanie sobie teraz wyobrazić.

Aby pamiętać o codziennym wykonywaniu jednej z poniższych czynności, radzę napisać proste przypomnienie. Połóż kartkę na stoliku nocnym, aby widzieć przypomnienie zaraz po przebudzeniu każdego ranka lub umieść notatkę w miejscu pracy, aby zobaczyć ją na samym początku dnia.

Jeśli chcesz i jeśli to możliwe, po tygodniu lub dwóch możesz rozszerzyć czas wykonywania każdego z poszczególnych nawyków o kolejne 2 minuty lub więcej. Powodzenia!

 

10 prostych nawyków, które pomogą Ci zmienić Twoje życie na lepsze

1. Po prostu zacznij przez 2 minuty pracować nad najważniejszym zadaniem.

Ta metoda szczególnie sprawdza się w dni, kiedy w ogóle nie masz ochoty pracować i wolałabyś obejrzeć kolejny sezon ulubionego serialu na Netflixie.

To właśnie wtedy jest najodpowiedniejszy moment na to, aby obiecać sobie, że przez 2 minuty będziesz pracować nad najważniejszym zadaniem, które masz do wykonania. 2 minuty – to warunki, które zawierasz sam ze sobą. Sęk leży w tym, że rozpoczęcie pracy jest zazwyczaj najtrudniejszą częścią całego procesu. Najczęściej brakuje nam po prostu motywacji do podjęcia jakichkolwiek działań. Sukces tej metody polega na tym, że jak już usiądziemy do wyznaczonego zadania, zazwyczaj wciąż kontynuujemy pracę nad nim po upłynięciu 2 minut. Wiemy, że najciężej jest zacząć, ale gdy to zrobimy, wszystko inne pójdzie z górki!

2. Pod koniec dnia przejrzyj i doceń to, co udało Ci się zrealizować.

Jeśli robisz dobre rzeczy w ciągu dnia i wykonujesz różne zadania, może to podnieść Twoją samoocenę. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad tym, to zapewne udało Ci się zrealizować niejeden z wyznaczonych sobie celów.

Na koniec każdego dnia poświęć dwie minuty, aby docenić to, co udało Ci się osiągnąć. Przyjrzyj się swoim myślom oraz emocjom, które czujesz.

3. Ustaw niską poprzeczkę szczęścia na dany dzień.

Jedno ze zdań, które powtarzam sobie codziennie po przebudzenie, brzmi: „Moja dzisiejsza poprzeczka szczęścia nie jest wysoka.”

Kiedy sobie to powtarzam i staram się o tym pamiętać w ciągu dnia, bardziej doceniam drobne przyjemności. Jedzenie, moja praca, pogoda, drobne wydarzenia dnia nie wydają się wtedy codzienną rutyną, ale czymś, co mnie uszczęśliwia i daje powód do bycia wdzięczną. Taki sposób patrzenia na moje życie ładuje mnie pozytywną energią oraz inspiracją życiową. Życie staje się lżejsze i odczuwam mniejszy wewnętrzny opór, gdy odkrywam i pracuję nad małymi lub większymi projektami. Taka perspektywa pozwala mi odnajdywać radość w pozornie banalnych elementach codziennego dnia.

4. Oddychaj, gdy jesteś zestresowany.

Kiedy dopadnie Cię stres, gdy tylko zaczynasz odczuwać niepokój, irytację lub strach z jego powodu, poświęć 2 minuty. Usiądź. Oddychaj głęboko.  Skoncentruj się tylko na oddychaniu przez te 2 minuty. Nic więcej. Ta metoda uspokoi Twój umysł, dzięki czemu będziesz mógł wznowić pracę w większym poziomie skupienia oraz lepszym nastroju.

5. Otwórz swoje zmysły na to, co jest tu i teraz.

Porzuć przeszłość, w której wciąż na nowo przywracasz  we wspomnieniach stary konflikt. Oderwij się z przyszłości, w której wyobrażasz sobie katastrofę na następnym spotkaniu, randce lub nadchodzącej prezentacji.

Skoncentruj swoją uwagę na tym, gdzie naprawdę jesteś. Tu i teraz. Zrób to, siadając na 2 minuty. Zobacz, co jest tuż przed tobą. Posłuchaj ptaków i samochodów na zewnątrz. Poczuj, jak słońce wpada przez okno na Twoje ubrania i skórę.  Bądź tu w pełni wszystkimi zmysłami przez te 2 minuty. To odpręży Twój umysł i ciało, myślenie stanie się łatwiejsze, a optymistyczny punkt widzenia pozwoli Ci widzieć świat takim, jakim jest w rzeczywistości, odrzucając pryzmat subiektywnych przykrości i negatywnych emocji.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz