[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Co zrobić, kiedy czujesz się przytłoczony?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Każdego dopada czasem poczucie przytłoczenia. Czy wiesz jak sobie radzić z ilością codziennych obowiązków i brakiem motywacji? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na walkę ze stagnacją i znalezienie w sobie energii do działania.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Potrzeba… czyli tu, gdzie jest start

Na pewno kojarzysz hierarchię piramidy Maslova, która jest zwykle przedstawiana jako piramida potrzeb. U podstawy piramidy znajdują się podstawowe potrzeby człowieka, takie jak schronienie, sen, jedzenie, woda i ćwiczenia. Następny poziom, który również jest niezwykle istotny, to poczucie bezpieczeństwa i ochrona, obejmująca takie kwestie, jak zatrudnienie oraz zdrowie.

Pandemia wstrząsnęła naszymi małymi-dużymi światami w sposób, który wstrząsnął jednocześnie również wspomnianą wyżej piramidą potrzeb człowieka. Trudno jest pracować nad czymś wyższym, takim jak marzenia, plany oraz sprawy duchowe, kiedy fundamenty naszych osobistych potrzeb wymagają wsparcia.

 

Nic nie bierze się z niczego…

Wszystko bierze się z czegoś. Tak samo nasze sny, marzenia, pragnienia. Dbanie o siebie to podstawa zaspokojenia własnych fundamentalnych potrzeb. Pamiętaj: każdy, nawet najmniejszy krok przybliża Cię do osiągnięcia Twojego celu. Wyznaczenie jako priorytet zdrowia psychicznego i dbanie o siebie to dwie najlepsze rzeczy, jakie możesz zrobić dla siebie i dla ludzi wokół Ciebie. Zaspokojenie potrzeb fizjologicznych to podstawa, aby zacząć działać w jakimkolwiek kierunku.

Ćwiczenia, nawadnianie, odżywianie i sen. Ściszenie hałasu świata zewnętrznego. Regularna medytacja. Rozmowa z samym sobą. To naprawdę niewiele, a jednocześnie bardzo dużo. Jeśli potrzebujesz ustalić granice z otaczającymi Cię osobami, aby chronić siebie, swoje emocje, zdrowie psychiczne lub energię, pamiętaj, że możesz to zrobić. Z pustego i Salomon nie naleje, dlatego niezwykle ważne jest, aby dbać o siebie.

 

Pozwól sobie odejść od zgiełku świata.
Wycisz zmysły i spójrz w głąb siebie.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment