[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czasami presja otoczenia sprawia, że godzimy się na coś, czego tak naprawdę nie chcemy. Odkryj praktykę asertywności i naucz się mówić NIE!

jak być asertywnym? 5 wskazówek

W dzisiejszym świecie nie jest łatwo pozostać asertywnym, kiedy zewsząd napływają różnego rodzaju bodźce. Aby pomóc Ci w odnalezieniu wewnętrznego balansu, przygotowałam 5 wskazówek, które pomogą Ci zbudować Twoją asertywność – potraktuj je jako praktykę, którą możesz stosować każdego dnia.

  • Pamiętaj, dlaczego mówisz NIE

Kiedy masz zamiar powiedzieć „nie”zastanów się, dlaczego to robisz. Skoncentruj się na pozytywnych rzeczach, na które pozwoli Ci podjęta decyzja, takich jak więcej czasu dla rodziny, na pasje lub po prostu na relaks, który obniży poziom stresu.

Nadaj priorytet sprawom, których chcesz od swojego życia i działaj w zgodzie z tym, co czujesz, a każda podjęta przez Ciebie decyzja będzie właściwa. Mam nadzieję, że aa pozytywna motywacja pomoże Ci podjąć każdą decyzję, niezależnie od tego, jak bardzo jest to dla Ciebie trudne.

  • Mów otwarcie o swoich emocjach

Dla niektórych osób nie wystarczy argument – oni potrzebują innego rodzaju wyjaśnień. W takich sytuacjach jawnie komunikuj, że przedstawiona oferta nie jest spójna z Twoją obecną sytuacją życiową. Podziękuj i zrezygnuj. Naucz się otwarcie mówić o tym, co czujesz. Takie działanie pozwoli drugiej osobie spojrzeć na daną sytuację z Twojej perspektywy.

  • Spróbuj pomóc, jeśli to możliwe

Jak wybrnąć z sytuacji, kiedy ktoś prosi Cię o pomoc, ale Ty nie czujesz się na siłach? Bądź asertywny. Powiedz NIE i w zamian poleć kogoś znajomego, kto mógłby pomóc w lepszy sposób, niż Ty. To najbezpieczniejsze wyjście z tego rodzaju sytuacji, które jednocześnie może rzeczywiście pomóc rozwiązać problem.

  • Hej, poczucie winy jest okej!

Nawet jeśli czujesz się trochę winny, bo powiedziałeś NIE, nie oznacza to, że musisz działać zgodnie z tą emocją. Po prostu bądź z tym. Kiedy utożsamiasz się z odczuwanymi emocjami i pozwalasz im po prostu być, to po chwili zaczynają tracić energię i stają się coraz mniejsze, dzięki czemu Ty sam możesz iść dalej bez dodatkowego bagażu emocjonalnego.

  • Doceń siebie

Świadome budowanie pewności siebie sprawia, że wiesz, co jest dla Ciebie dobre i czego chcesz od życia, dzięki czemu łatwiej jest Ci też komunikować swoje potrzeby, a gdy tego trzeba – pozostawać również asertywnym. Dowiedz się, jak dbać o poczucie własnej wartości i naucz się stawiać wyraźne granice, a szybko zauważysz, jak ludzie staną się wobec Ciebie mniej nachalni i zaczną szanować Twoją opinię.

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz